JAJA11
23.06.17,08:58
Máme povinnosť auditu a preto nám vzniká povinnosť vytvoriť aj Výročnú správu.
Každý rok som ju podávala na príslušné miesto. Tento rok nám auditorka spravila overenie účtovnej závierky a výročnej správy v jednom a súčasťou overenia je aj výročná správa.
Predtým som odovzdávala zvlášť overenie auditora a zvlášť výročnú správu.
Teraz som odovzdala overenie auditorom (obsahuje aj výročnú správu) a neviem, či je potrebné odovzdať samostatne aj výročnú správu.
Vie mi niekto poradiť?
lenka_bodorova
26.06.17,07:49
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/dp/2015/2015.03.04_Metodicky_pokyn%20MF%20SR%20%20k%20ukla daniu_a_zverejnovaniu.pdf

Pri ukladaní výročnej správy, správy audítora, ročnej finančnej správy emitenta, konsolidovanej účtovnej závierky, výkazu vybraných údajov z konsolidovanej účtovnej závierky si zvolí:
 Všeobecné podanie k ÚZ - Podnikateľské subjekty účtujúce v sústave podvojného účtovníctva (VP-PODv15)
Pre každý typ dokumentu je potrebné vykonať samostatné podanie cez nový formulár všeobecného podania. Priložiť súbor/y rôznych typov dokumentov naraz nie je vhodné, ovplyvní to následné zobrazenie v registri (napr. pri zvolenom type dokumentu výročná správa sú všetky priložené súbory považované za výročnú správu).
Myslím si, že samostatne aj výročnú správu.