Lienka1111
23.06.17,13:11
Podali sme dodatocne DPH, lebo sme "zabudli"vystavit faktury v marci. Urobili sme to teraz, podala som dodatocne DPH, no faktury sa nam vratili. To znamena ak ich neprijali, co s nasim dodatocnym DPH?
Soňa K
23.06.17,11:24
Prečo sa vám vrátili, dodali ste v marci alebo nedodali ?
veronikasad
23.06.17,11:26
Čoho sa týkala fakturacia?
Lienka1111
27.06.17,07:02
Bol to tovar
Lienka1111
27.06.17,07:03
Dodali sme tovar, dodacie listy sú podpísané s marcovým dátum...teda som urobila faktúry ešte do marca, urobila dodatočné DPH, zaplatila a teraz druhá strana vymýšľa že to máme dať do júna....no pokiaľ sú dodacie listy podpísané v marci, tak faktúra má byť vystavená 15 od dodania tovaru...
Dav
27.06.17,07:12
Otázka znie - mali sa faktúry vystaviť podľa zákona o DPH? A podotázka- daňová povinnosť sa týka marca? Či sa faktúry vrátili, alebo nie, nemá vplyv na povinnosť odviesť DPH, ak firma nejde režimom Cash DPH. Ale podľa zadania zrejme nejde. Ak sa vrátil marcový tovar aj marcová faktúra, tak sa vystaví daňový opravný doklad a DPH sa vysporiada v mesiaci vystavenia opravného daňového dokladu. Faktúry sa "nezabúdajú" vystaviť, a ak niekto zoberie tovar a vráti "zabudnutú" faktúru.....
Ak je všetko tak, ako má byť, a faktúry nemali byť marcové, tak sa znovu podá DDP k DPH za marec.
Soňa K
27.06.17,07:28
Ak zodpovedajú dodacie listy skutočnosti a tovar bol dodaný v marci, je to jednoznačne marcová záležitosť. Existujú aj nejaké iné doklady potvrdzujúce dátum dodania - napr. prepravné doklady alebo faktúra za prepravu ? Prečo vyžaduje odberateľ júnový dátum ?
Lienka1111
27.06.17,08:34
je to zložité...všetko to tu vypisovať...jedná sa mi jednoducho o to, pokiaľ nám podpísali dodacie listy v marci, mojou povinnosťou je vystavit faktury k tomu v marci...nic zle som teda nespravila ze
Lienka1111
27.06.17,08:36
Tovar sa nevratil, tovar pekne prevzali, dodacie listy podpisalia zrazu pytaju dat faktury do juna...preco ked dodacie listy sa tykaju marca??
Dav
27.06.17,09:16
Nemajú dôvod - veď z marcovej faktúry môžu odpočet DPH uplatniť do konca roka.
Lienka1111
27.06.17,09:37
No presne som toto vysvetlovala, len to viete ako to chodi....ked si majitelia nieco idu dokazovat a nerozumeju....stale som si stala za svojim....oni si tym padom nic nemusia opravovat, jednudcho to teraz zauctovat do juna s nasimi marcovym datumom. Ved prave my sme museli davat dodatocne DPH...
Soňa K
27.06.17,10:06
Určite nie.
Orsz
27.06.17,10:29
Lienka1111 ja by som tej firme tie faktúry znova poslala s odôvodnením, že oni dodatočné DPH robiť nemusia a že si tie faktúry môžu do odpočtu DPH zaradiť aktuálne, napr. teraz v 6/2017 - o nič sa nejedná - ak ste predsa mali dodávku v 3/2017, o čom svedčí dodací list - váš postup urobiť DDPH v 3/2017 bol správny.
evuš
27.06.17,10:29
..presne tak, do konca roka môžu si odpočet DPH uplatniť..k Fa by som im priložila i časť zo Zákona o DPH
emma2
27.06.17,11:11
Niektoré hlavne zahraničné firmy majú svoje interné pravidlá, že faktúra vystavená v marci musí byť zaúčtovaná v marci a ak príde neskôr tak ju akceptovať nebudú a budú nútiť dodávateľa, aby zmenil dátum vystavenia. Samozrejme nie je to v súlade so zákonom o DPH. Máte to správne, trvajte na tom, že faktúry meniť nebudete.
Lienka1111
28.06.17,07:39
Už to poúčtovali....no teraz som urobila odsúhlasenie PaZ, všetko nám sedí na cent presne, no odmietajú podpísať, že sme neskoro doručili faktúry....čo teraz s tým, keĎ to odsúhlasenie je pre nás veeeeľmi dôležité...žiadať niečo od nich, nech vystavia ak nechcú akceptovať to nase?