EvaLM
20.07.06,14:20
Ako je to prosím vás s rozviazaním pracovného pomeru, keď mám zmluvu na dobu neurčitú- som tehotná-momentálne 2.týždeň PN, koncom augusta alebo septembra sa ruší predajňa v ktorej pracujem ale majiteľovi živnosť ostáva? U 1 zamestnávateľa som 2 roky a predtým som mala odpracované ďalšie 2 bez prerušenia. Aký je postup? Mám nárok na odstupné-majiteľ sa vyhráža tým že peniaze pre mňa nemá...predtým mi ponúkal miesto v inej predajni, kde bude (najprv-majiteľ,) teraz len správca...?!..a momentálne to s tou druhou prácou pre mňa nie je vraj stopercentné...-teda po tom ako zistil že som tehotná a v tej 2.predajni už majú jednu tehotnú a tá je na rizikovom. Nebolo by pre mňa lepšie zostať aj naďalej PN?
dana9
20.07.06,12:36
Ako je to prosím vás s rozviazaním pracovného pomeru, keď mám zmluvu na dobu neurčitú- som tehotná-momentálne 2.týždeň PN, koncom augusta alebo septembra sa ruší predajňa v ktorej pracujem ale majiteľovi živnosť ostáva? U 1 zamestnávateľa som 2 roky a predtým som mala odpracované ďalšie 2 bez prerušenia. Aký

V zásade platí, že na tehotnú ženu, ktorá svoje tehotenstvo oznámila zamestnávateľovi spolu s lekárskou správou, sa vzťahuje zákaz výpovede, to však neplatí v prípade skončenia PP z dôvodu zrušenia alebo premiestnenia ZĽ alebo jeho časti. Ak sa teda predajňa naozaj ruší, tak ZĽ objektívne stráca možnosť Ťa ďalej zamestnávať. Vtedy neplatí ani zákaz výpovede z titulu PN.

dana:)
Chobot
20.07.06,12:41
Ako je to prosím vás s rozviazaním pracovného pomeru, keď mám zmluvu na dobu neurčitú- som tehotná-momentálne 2.týždeň PN, koncom augusta alebo septembra sa ruší predajňa v ktorej pracujem ale majiteľovi živnosť ostáva? U 1 zamestnávateľa som 2 roky a predtým som mala odpracované ďalšie 2 bez prerušenia. Aký je postup? Mám nárok na odstupné-majiteľ sa vyhráža tým že peniaze pre mňa nemá...predtým mi ponúkal miesto v inej predajni, kde bude (najprv-majiteľ,) teraz len správca...?!..a momentálne to s tou druhou prácou pre mňa nie je vraj stopercentné...-teda po tom ako zistil že som tehotná a v tej 2.predajni už majú jednu tehotnú a tá je na rizikovom. Nebolo by pre mňa lepšie zostať aj naďalej PN?

V prípade, keď sa podľa § 63 písm. a):
a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,

neplatí zákaz výpovede. Zamestnávateľ môže dať výpoveď aj tehotnej zamestnankyni alebo zamestnancovi na PN s 2 mesačnou výp. dobou.

Ak požiadaš o skončenie PP pred začiatkom výpovednej doby, PP skončí k tomu dňu, ktorý uvedieš a máš nárok na 2-mesačné odstupné. Ak využiješ výpovednú dobu (budeš počas nej pracovať, alebo zostaneš na PN), nárok na odstupné nemáš. Preto je väčšinou lepšie zobrať 2- mesačné odstupné, než zotrvať na PN. Na PN môžeš ísť potom, čo skončíš PP v rámci ochrannej doby.
dana9
20.07.06,12:45
súhlasím s Chobotom, ale zmizli mi tlačítka, tak dávam súhlas takto :o))

btw, téma bola zadaná 3x

dana
EvaLM
20.07.06,13:03
a ako je to v prípade, že mi ponúkne prácu inde-ale nie je majiteľom?
dana9
20.07.06,13:09
a ako je to v prípade, že mi ponúkne prácu inde-ale nie je majiteľom?


Ak môže Tvoje prijatie nejakým spôsobom ovplyvniť, tak to znamená, že má dobré srdce :) pretože povinnosť ponuky, resp. pomoci pri hľadaní iného zamestnania nemá. Ale Ty zase nie si povinná takú ponuku prijať, ak nemáš záujem, napr. že je to v inom mieste, je to všetko na vašej vzájomnej dohode.

dana:)