Otazocka33
24.06.17,23:34
Dobry večer,
-
Chcem sa spýtať ci je výpoveď plátna iba pokial si ju v daný den prevezme osobne zamestnávateľ alebo aj ked v tom čase (resp dlhšom obdobi) nie je zastihnutelny na pracovisku ? Stačí v takom prípade doručiť výpoveď na adresu spoločnosti a tiež mzdovej uctovicke ?

Ďakujem vopred za odpovede

-------------------------

Dobry večer,
Chcem sa spýtať ci je výpoveď plátna iba pokial si ju v daný den prevezme osobne zamestnávateľ ?
veronikasad
24.06.17,21:45
Výpoveď je platná, keď si ju osobne alebo na pošte prevezme zamestnávateľom poverený zamestnanec alebo v odbernej dobe nebola prevzatá na pošte a vráti sa zamestnancovi späť ako nedorucena.
Otazocka33
24.06.17,21:49
Ďakujem za odpoved. A pokial výpoveď prinesiem osobne na recepciu spoločnosti kde ju zaeviduju do doručenej posty ?
veronikasad
24.06.17,22:02
Ak máš potvrdenú kópiu, je tiež platna. Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom nasledujúceho kalendárneho mesiaca po doručení výpovede
Otazocka33
25.06.17,06:37
Takze mi výpoveď platí aj pokial nie je podpísaná od zamestnávateľa ale je uz zaevidovala v spoločnosti ako prijatý list ano? Ide mi len o to aby sa výpovedná doba kvôli tomu za zamestnávateľ sa nenachádza na pracovisku neposunula o mesiac neskôr.
Katy a R
25.06.17,06:41
Výpoveď je jednostranný akt - ale musíš mať doklad o doručení.
Tvojím zamestnávateľom nie je konkrétne len tvoj šéf - ale firma - spoločnosť.
Otazocka33
25.06.17,07:07
Ďakujem
veronikasad
25.06.17,09:37
Prepáč, nerozumiem ti. Pracovník recepcie nie je povereným pracovníkom spoločnosti na preberanie pošty spoločnosti?
Otazocka33
25.06.17,10:17
Recepčný ma na starosti preberanie a evidovanie posty ktorá do spoločnosti pride