IgorPaule
25.06.17,07:28
Konkrétne bytový dom mal 15 rokov 33 parkovacích miest na ulici a mesto tam z jedného dňa na druhý zrušilo všetky parkovacie miesta. Zaujíma ma o koľko % sa znehodnotí byt resp. celý bytový dom.
ivka70
25.06.17,05:31
33 parkovacich miest patrilo k bytovemu domu? Alebo to boli parkovacie miesta mesta, ktore len boli na prilahlej ulici?
IgorPaule
25.06.17,05:38
boli tam parkovacie miesta 3 typy - vyhradené za poplatok 1800€/ročne, rezidenčné za 60€/rok a potom voľné - všetky obhospodarovala súkromná firma BPS parking. Stavebná norma STN736110/Z2 hovorí koľko parkovacích miest musí byť zabezpečených pre bytový dom, a kontrola počtu miest je súčasťou kolaudácie - teraz tento dom stratil punc kolaudácie
IgorPaule
25.06.17,05:50
ak existuje nejaká Znalecká tabuľka ktorá vyčísluje hodnotu bytu s možnosťou parkovania na ulici VERZUS bez možnosti parkovania na ulici
buchač
25.06.17,06:53
Hm...

Osobne si myslím, že znehodnotenie je vo výške 0,0001%
Ako môže byť zhodnotené niečo, čo nie je vo vlastníctve-nepatrí k bytu-domu, čo nie je napísané na liste vlastníctva.

Tá citovaná STN je síce pekná vec, akurát má jednu chybičku krásy = je nereálna.
IgorPaule
25.06.17,07:52
ale je platná a podľa nej sa stavajú bytové domy a udeľuje alebo neudeľuje kolaudácia.
buchač
25.06.17,11:43
Ale čo nepovieš ...a to vážne ?
No nehovor ???
...a to kde žiješ ?
Na Slovensku to predsa funhuje inak...nejaké normy sú len zdrapom papiera.......a keby len STNky.
sito
25.06.17,12:07
" je vo výške 0,0001%"

jemine, nie sú to už propromilé? Pridať treba ešte jednu, či dve nuly za desatinou čiarkou vpravo! A, a je to fájn. Fasa. Ak policajt nespusti, do riadnej pokuty to vyústi, no na jeho vodičák nemajú. Nie žeby ľudia nechceli, že podporujú také maniery, keď si policajt vystrelí
sito
25.06.17,13:02
Hovado vie, vyjadrilo sa, nestratí sa :D:D:D
sito
25.06.17,14:19
Veď ja ti nenadávam, ani nedávam, že pestríš, spestríš poradu. :D:D:D
sito
25.06.17,14:25
... ale nieeeee, ja si dobytok vážim ...
sito
25.06.17,14:38
Noooo, musíš mať veľký, veľmi veľký, keď sa dokážeš naň uložiť. A nepáli ťa pri tom riť? :D:D:D
sito
25.06.17,14:57
nie, nie, nie! Ja nemyslím, čítam, až potom rozmýšľam, nie o tom hovade, o pekáči, že musí byť VEĹKÝ ... :D:D:D
misoft
25.06.17,17:15
martin402 - čítaj medzi riadkami, musíš sitove vyjadrovanie pochopiť, inak..... scvokatieš....:D...
Má zápal básnického čreva..... :)
sito
25.06.17,18:01
A zápal, mozgu, blán? Že ti neuhasili? :D:D:D!
sito
25.06.17,18:46
Dušan, inak by som zopakoval ... Zatiaľ som nepočul, nečítal, že by niekto bol po mojich písmenkách v Pezinku zatvorený

Básnici sú vraj slepí. Asi to nie je črevom, na slepé už 40 rokov nevidím. :D:D:D
sito
25.06.17,18:47
martin402 (Dnes 20:21) ja ked mam zapal, utekam ku hasicom nech ho uhasia :D:D:D
taiko
25.06.17,18:57
sito, mohol by si sa uz ukludnit a prestat sa neustale chovat ako male urazene dieta ? :( Davam neuzitocne
taiko
25.06.17,19:00
:mimotemy
Ak by som chcel tym cislom operovat v nejakom pripadnom sudnom spore, skusil by som si dat spracovat znalecky posudok varianta A) s moznym volnym parkovanim a varianta B) bez mozneho parkovania, resp. s parkovanim ake popisujes.
BTW nepises nahodou o Hornej ulici v BB ?
sito
25.06.17,19:00
:D:D:D

JA?

Nie!

Ani som nemal.

Ty chodíš, otravuješ hasičov, aby ti pomohli uhasiť tvoju hlú.... hlúpostyyyyyyyy

:D:D:D
draik
25.06.17,19:45
Ako môže znalec vyčísliť niečo, čo nikdy vlastníkom domu zjavne nepatrilo a že akurát využívali možnosť parkovať na mestských, čiže cudzích pozemkoch?. Je jasné, že atraktivita bývania klesne, ak v okolí niet normálneho parkovania.
sito
25.06.17,20:00
:D:D:D

Kupujúci

"chcem byt, a mám auto"

Predávajúci

" mám byt na predaj, auto nemám"

Poradáci, experti, navrhnite rozumnú cenu bytu.

:D:D:D
taiko
26.06.17,03:26
Ja som predsa nikde nepisal, ze znalec bnude hodnotit cenu parkovacieho miesta. Moznost (volneho) parkovania je ale jednym z faktorov uplatnujucim sa pri stanovovani hodnoty nehnutelnosti, o co ide aj zadavatelovi v zadani ortazky.
Napr
3. STANOVENIE VŠEOBECNEJ HODNOTY
Analýza polohy nehnuteľnosti
Ohodnocovaný byt sa nachádza v Bratislave, v mestskej časti Petržalka, v panelovom bytovom dome na Smrečianskej ulici číslo 7,
.
.
.
Životné prostredie v okolí domu je ovplyvňované iba bežným hlukom a prachom od dopravy. Konfliktné skupiny či už priamo v dome, alebo v jeho bezprostrednom okolí pri miestnej obhliadke zistené neboli. V okolí domu, kde sa byt nachádza, je dostatočný počet parkovacích možností pre autá obyvateľov.
sito
26.06.17,04:03
:D:D:D

ww.youtube.com/watch?v=goEjCi5TIwo

:D:D:D
jslancik
26.06.17,05:40
kladieš veľmi hypotetické otázky... o koľko sa zmení hodnota môjho bytu, keď si môj sused kúpi auto? Môžem si od neho vyžadovať náhradu za zníženie ceny môjho bytu? (Ak nevidíš paralelu, tak ti to môžem vysvetliť.)

Odvolávaš sa na normy pre kolaudáciu. Otázka je, či boli platné už v čase výstavby a kolaudácie konkrétneho domu. Nemôžu mať spätne platnosť. To by potom všetky staršie domy, ktoré napr. nemajú en. certifikát, boli čierne stavby a mali by sa asi zbúrať. Ak bola norma platná už v čase výstavby, tak sa je o čom rozprávať.

Ak chceš reálny rozdiel, tak jedine skrz znalecký posudok, ako ti tu už písali. Ale z rozdielu asi nebudeš nadšený... Okrem toho právna vymáhateľnosť, o ktorú ti asi ide, škoda hovoriť. Od koho by mal pýtať náhradu Mr. Dobrovodský (a xyz jemu podobných), keď hodnota jeho domu klesla na nulu po prisťahovaní osadníkov z Katanu? Naopak, keď mesto priamo zvýši atraktivitu lokality, tak bude od obyvateľov pýtať na základe znaleckého posudku doplatiť rozdiel?
kopretinka
26.06.17,06:02
sito,začni konečne užívať tie lieky,čo máš predpísané od lekára
Ondrej Kozlovsky
26.06.17,13:09
Podla mna to zavisi od toho v ktorej ste pozicii idete predavat, alebo kupovat ? Ak predavat tak cenu nebudete znizovat :) .. ak kupovat tak argumentovat, 5 rokov * 1800 € :)

Treba sa na to, tiez pozriet ci ste doteraz mali pridelene miesto, alebo nie. Ak ano je to strata. Jej vycislenie by som odvadzal od ceny parkovacieho statia resp. jeho mozneho prenajmu na 10 rokov.
misoft
26.06.17,16:35
Tak urobia jednoducho exchange......:D:D:D
sito
26.06.17,16:50
:D:D:D

youtube.com/watch?v=goEjCi5TIwo

:D:D:D
sito
26.06.17,16:54
:D:D:D

"kopretinka (Dnes 09:02) sito,začni konečne užívať tie lieky,čo máš predpísané od lekára"

Beriem! A zabierajú!

:D:D:D