throwaway
25.06.17,22:04
Dobrý deň,

21.6. som zanechal štúdium no 27.6. už budem opäť študentom (čiže sa vyhnem lehote 7 dní, dokedy sa mám registrovať na UP). Na internete je pomerne málo informácii ku zanechaniu štúdia a preto by som sa chcel opýtať, aké povinnosti mi vznikajú?

Ak tomu dobre rozumiem, v tomto čase za mňa nikto neplatí poistenie, znamená to teda, že si túto lehotu budem hradiť sám? Hradia sa iba dni, kedy nie som poistený, alebo sa platí celý mesačný preddavok?

Vopred sa ospravedlňujem, ak tieto otázky vyzerajú hlúpo; v tejto sfére sa nevyznám,
veronikasad
25.06.17,20:06
Na akej škole začína školský rok 27.6.?
veronikasad
25.06.17,20:28
Potvrdenie o ukončení štúdia aj potvrdenie o návšteve školy treba odovzdať v príslušnej zdravotnej poisťovni, ktorá posúdi za aké obdobie treba doplatiť zdravotné poistenie z minimálneho vymeriavacieho základu samoplatitela (nie je bežné prerušenie štúdia na pár dni-otazku si nedoplnil)
ivka70
26.06.17,04:03
Ak si skoncil jednu skolu/odbor a ides na zapis na novu, nebudes opat studentom od 27.6., aj ked mas v tento den zapis. Zapis sa tyka akademickeho roka 2017//18, teda studentom kvoli zdravotnemu poisteniu a pod. sa mozes stat najskor 1.9.2017, kedy tento akademicky rok zacina.
Do tohto casu si musis poriesit zdravotne poistenie sam. Bud sa zaevidujes na Urade prace a platitelom ZP bude stat alebo sa prihlasis ako dobrovolne poistena osoba v ZP. Alebo budes pracovat (hoci aj brigada) a ZP bude platit zamestnavatel.
Platis samozrejme len dni, kedy nemas ineho platitela poistneho.
Potvrdenie o ukonceni studia musis odniest do ZP.