ado022
27.06.17,07:41
Zdravim Pani a Damy,

investoval som a previedol som na IBAN znameho 25000 euro. Bohuzial slubovane vynosy neprisli a po pol roku som dostal iba uroky 1300 euro. Chcel by som predat pohladavku nejakej pravnej kancelarii. Nevie niekto poradit nejaku pravnu kancelariu, ktora sa tym zaobera a ma normalne provizie? Pekny den, Andrej
profesional
27.06.17,06:39
Na základe akej zmluvy si investoval?
Ak to chceš dať na súd. to môžeš urobiť aj sám, nepotrebuješ k tomu advokáta..
Takú banálnu vec ako podať návrh na plaťák zvládne každý advokát..
buchač
27.06.17,09:16
Dostal si síce len nejaké úroky. Predpokladám, že vklad máš späť na svojom účte.

Ak je skutočnosť taká, tak buď vôbec rád, že si takto obišiel.
Lebo koľkí dali nie malé sumy do tých pyramídových "vkladov" a v konečnom dôsledku dostali nazad trt....

By som sa na známeho vyondial pekne zvysoka. Lebo ani prípadná žaloba a vyhratý súd nezabezpečia, že sa dostaneš k výnosom.

Predanie pohľadávky je síce pekná vec, no v podstate nereálna pre obyčajného jedinca s tak nízkym vkladom. Lebo tie úroky činnia ešte mešiu sumu...povedzme, že by sa jednalo o výnos 10% (pekná blbosť) a tým pádom by bola celková suma na úrokoch len 2500€.
S tak smiešnou sumou proste nepochodíš...a ani sa to neoplatí, nakoľko konečný výsledok z vymoženej je na fifty-fifty.
...a dalo by sa pokračovať v tých nevýhodách predaja.
jslancik
27.06.17,09:18
skôr by som povedal, že vklad nemá na svojom účte...
buchač
27.06.17,09:24
Veď preto sa v podstate pýtam.
Na jednej strane vraví o sľubovaných výnosoch a o úrokoch. No o vklade nič.

Ak nemá ani len vklad, tak amen dolores.
To už nie je na pohľadávku, to je žalobu.
Oliwa
29.06.17,10:41
... iba úroky vnímam ako iba úroky, či?
Kto by kúpil pohľadávku - sľubované výnosy?
Pracujúca stredná trieda :D nemala šťastnú ruku v investovaní... treba zmeniť známeho...