EvaLM
20.07.06,17:51
1.ako je to so zamestnaním tehotnej ženy? Je možné prepustiť ju aj v skúšobnej dobe?
2.musí sa pri vstupe do zamestnania podvoliť žena zdravotnej prehliadke, ktorá potvrdzuje tehotenstvo?
3.musí o tehotenstve informovať zamestnávateľa? Nepovažuje sa to za diskrimináciu?
Zita4
20.07.06,16:30
1.ako je to so zamestnaním tehotnej ženy? Je možné prepustiť ju aj v skúšobnej dobe?
2.musí sa pri vstupe do zamestnania podvoliť žena zdravotnej prehliadke, ktorá potvrdzuje tehotenstvo?
3.musí o tehotenstve informovať zamestnávateľa? Nepovažuje sa to za diskrimináciu?

1. Prepusteniu tehotnej zamestnankyne počas skúšobnej doby, ani po skončení pracovného pomeru na dobu určitú nič nebráni.
2. Zdravotnej prehliadke sa musí podrobiť len v prípade, že to vyžaduje charakter práce, ktorú má v zamestnaní vykonávať.
3.Zamestnankyňa nemusí informovať zamestnávateľa o svojom tehotenstve, ale asi bude chcieť čerpať materskú dovolenku, takže nakoniec mu to aj tak bude musieť povedať (skôr či neskôr).
Tweety
09.04.11,07:28
Dobrý deň mala by som otázku...
Može zamestnávateľ zamestnať 8tt tehotnú ženu, jedná sa mi o to že sa mi naskytla výborná pracovná príležitosť, a nechcem ju premárniť len preto že možno porodím, je to len začiatok tehotenstva a vtedy nie je nič 100 percentné...keď to oznámim zamestnávateľovi pred nástupom je možné že práve preto ma nebude mocť prijať, je niečo také v zákonníku práce? Pracovná pozícia je recepčná...
dakujem
Lenka
Ak tehotenstvo neoznámiš, pre zamestnáv. nie si tehotná, takže zamestnáv. nič nebráni v uzatvorení PP.
Lenka Marko Tonhauserová
09.04.11,07:32
a keď oznámim?
Tweety
09.04.11,07:33
a keď oznámim?
A kde si dala prvý príspevok s otázkou?:confused:
K odpovedi: ak tehotenstvo oznámiš, musíš rátať so všetkým, aj s prípadným odmietnutím.
Lenka Marko Tonhauserová
09.04.11,07:41
Dobrý deň mala by som otázku...
Može zamestnávateľ zamestnať 8tt tehotnú ženu, jedná sa mi o to že sa mi naskytla výborná pracovná príležitosť, a nechcem ju premárniť len preto že možno porodím, je to len začiatok tehotenstva a vtedy nie je nič 100 percentné...keď to oznámim zamestnávateľovi pred nástupom je možné že práve preto ma nebude mocť prijať, je niečo také v zákonníku práce? Pracovná pozícia je recepčná...
dakujem
Lenka


dakujem, uvidim co spravim, ale najpravdepodobnejsie to asi neoznámim...dakujem za radu...