kurier-1
28.06.17,15:21
V praci sa mi pravdepodobne nabural do mobilu ,kde si na moje tel. registroval ucet na azete.Cez azet nasledne poslal anonim na kolegu v praci.V praci mi niekto šlohol mobil a nechal v jedalni rozobraty a bez simky.Myslim si ze to ma nieaky suvis.Niviem to nijako dokazat, možem vas poprosit o radu
misoft
28.06.17,13:24
Oni sa ti nenabúrali - oni ti zneužili SIM kartu a to je bohovský rozdiel. Použili legálne nelegálne tvoju SIM ako keby si ty volal... a po čine ju zahodili. Vybavuj si novú SIMku.
kopretinka
28.06.17,15:48
a nahlásil si tú krádež?
kurier-1
28.06.17,17:31
Lenže na kolegu poslali anonim asi 2-3 dni predtim
kurier-1
28.06.17,17:33
Nenahlasil , mobil mam len zmizli simky
taiko
28.06.17,18:28
Chod za kolegom a na rovinu, do oci mu povedz, ze s tym nemas nic spolocne a hotovo. Ked ti neuveri tak je to aj tak jedno, lebo to nemas ako dokazat.
kopretinka
28.06.17,20:35
anonym poslali 3dni pred ukradnutím tvojho mobilu? tak čo riešiš? a ako vôbec vieš o tom,že sa niekto registroval na azete a odtiaľ poslal nejaký anonym na niekoho?
kurier-1
29.06.17,05:51
V praci som sa prihlasoval do mojich učtov,o par dni nato niekto hackol program vo vedlajsej budove ktora je prepojena snami. Prihlasil som som sa do gmailu a neviem ako je mozne ze ma ukazuje ze som bol prihlaseny v CZ.Od toho casu by blbol mobil.Informoval som sa v O2 predajni aj v servise a vraj ci som sa niekde nepripajal na niejaku siet. Neviedia mi nic zistit akurat len ip nic viac ale ip ukazuje moju,zistoval som si to.
misoft
29.06.17,08:09
Ako, kto, kedy, kde, prečo.... ja by som ti napísal - do gmailu používaj dvojfázové prihlasovanie.
A k telefónu - pokiaľ použil tvoje číslo - prečo si nemal svoj telefón zabezpečený? Tie s tým zeleným robotom (Android) to umožňujú, že sa klávesnica po stanovenej dobe zamkne. A aj keby ti ukradli zapnutý, ale zamknutý - tak im nepomôže ani root telefónu.