adapaz
28.06.17,20:34
Sused si naukladala tehly v tesnej blizskoti nášho plota, prčom ho prevýšil. My tam máme záhradu a spravil nám tým tieň. Pričom prístrešku tehál steká po múre nášho plota.co s tým?
Tweety
28.06.17,18:38
Najlepšie by bolo osloviť priamo jeho.
buchač
28.06.17,18:45
Hm...
...a keby nestekala voda na ten múr, bol by to tiež problém ?

Má aj inde voľné miesto na uskladnenie tých tehal alebo nie ?
Alebo inak ... snáď nemieniš, nechceš diktovať susedovi, čo môže a nemôže na SVOJOM pozemku robiť...či ?

Aj keď uznávam, že nejaké obmedzenie ohľadom tienenia zákon pozná, viď § 127 Občianského zákonníka.
bjuty smis
28.06.17,18:49
zisti, ako dlho ich tam chce mať...asi ich bude používať, nie ?

tak vysoká kopa tehál, že ti dokonca tieni záhradu nie je bežný dekoračný prvok záhrady.....

inak ho môžeš akurát pekne poprosiť...
arizona
28.06.17,19:07
Ak ti steka voda na mur zo susedovych tehal, poziadaj ho o napravu,lebo ti nici tvoj majetok.Mozes ziadat nahradu skody ...

Ale tienenie? Nehnevaj sa,ale tento argument je smiesny,ved slnko nesvieti iba z tej strany, nie?..a v tychto horucavach bud rad, ze zahrada ma trochu tiena ,rastlinkam to nijako neuskodi .-)
korela
28.06.17,20:14
Len aby to neboli tehly prichystané na plot, :-)
bodliak
29.06.17,05:16
"Pričom prístrešku tehál steká po múre nášho plota" - to znie ako od kaptiána...
lubko6394
29.06.17,05:20
A po slovensky by to nešlo ? Aký plot pletivo či betón? Asi pletivo keď tehly tienia." Pričom prístrešku tehál steká po múre nášho plota" nerozumiem jazyku Tvojho kmeňa - odkiaľ sa zjavil prístrešok? A steká po múre plota ?
adapaz
29.06.17,13:46
Plot je tam vybudovaný a tie tehly su vo výške 3m a šírke 10m. Takže my sa cítime ako zamurovaní. On neplanuje stavať, on ich tam uskladnil. A už je tam navozených 5 nákladných aut
korela
29.06.17,16:51
Nepíšeš aký máte medzi sebou plot, vydedukovala som si, že asi z pletiva, ak vám teraz prekáža tieň.
Toho smajlíka som nedala v príspevku zo škodoradosti. Riešili sme tento rok skoro podobný problém. Mali sme funkčný murovaný náš plot, nový sused si presadil svoj nový. Je vyšší o pol metra ako náš pôvodný. Po mojej návšteve na stavebnom úrade aspoň vybral krajší ako mal v pláne. A že je vyšší, mi už neprekáža, naopak, som rada, pretože netuším, kto tam bude bývať, resp. čo tam bude existovať.
Rozhodujúca je poloha pozemku podľa svetových strán.
Tri metre sú dosť, vyber sa u vás na váš úrad a informuj sa osobne. Ak bude treba, neskôr písomne. Buď si v práve, alebo nie.
buchač
29.06.17,17:05
adapaz (Dnes 16:46) On neplanuje stavať, on ich tam uskladnil. A už je tam navozených 5 nákladných aut
===================
Môže si kľudne zapratať aj celý pozemok tehlami...

ALE otázka znie, či ide o staré tehly z búračky alebo nové.
Skôr by som sa priklonil k novým tehlám...staré si na pozemok v takomto množstve nie každý dá len tak bez príčiny.
Ak je to pravda, že nové tehly, tak sa mierne prikláňam k takej dedukcii.
Nemieni sused s tými tehlami rozbehnúť nejaký bizňys ?
Lebo ak áno, tak to je iná káva...a aj iné opatrenia. Na takúto činnosť potrebuje povolenie aj od susedovcov v celom okolí.
korela
29.06.17,17:47
Áno, ale trojmetrová výška je už asi v každom prípade príliš aj tak.
adapaz
29.06.17,19:01
Tehly su vo výske 3 metrov, na nich je drevená konstrukcia a natiahnutý igelit - stavba to nie, takže prístrešok,
Plot má múr 1m a, tam je vyvýsenina kvôli spodnej vode
adapaz
29.06.17,19:02
S človekom, ktorý trvdí, že 5 komiónov tehál je pre bežnú súkromnú spotrebu, je ťažká normálne komunikácia
adapaz
29.06.17,19:05
Viete, keby sa jednalo o bežné množstvo a rozmery, tak by mi to určite nevadilo.
A tiež, ked je niekto doslova na Vás nalepený a využíva každý mm