Lilith
21.07.06,08:35
Ahojte,
chcela by som sa spytat, aky je mininalny vymeriavaci zaklad na garancne poistenie od 1. augusta 2006. Rozlisuje sa pre dohodarov a pre "normalnych" pracujucich? :confused:
Dakujem :)
alušik
21.07.06,06:40
Ahojte,
chcela by som sa spytat, aky je mininalny vymeriavaci zaklad na garancne poistenie od 1. augusta 2006. Rozlisuje sa pre dohodarov a pre "normalnych" pracujucich? :confused:
Dakujem :)

Minimálny základ sa zatiaľ nemení - zostáva 6900 Sk za zamestnanca pracujúceho na pracovnú zmluvu. Zmení sa to až zmenou výšky minimálnej mzdy - od 1.10. ak dôjde k zmene. U dohodárov je minimum vlastne suma vyplatenej odmeny za vykonanú prácu - t.z. platia z toho, čo zarobia.;)
Lilith
21.07.06,07:22
Dakujem :-)
tomare
25.07.06,05:49
Ahojte,
chcela by som sa spytat, aky je mininalny vymeriavaci zaklad na garancne poistenie od 1. augusta 2006. Rozlisuje sa pre dohodarov a pre "normalnych" pracujucich? :confused:
Dakujem :)

Ale tak ako pre zamestnanca tak i pre dohodára bude platiť od 1.8.2006
maximálny VZ pre garančne poistenie.
skocka
25.07.06,06:59
Neviem, ako chce Sociálna poisťovňa zistiť vymeriavací základ a výšku poisteného pre garančné poistenie u dohodára, keď v Mesačnom výkaze poistného a príspevkov - príloha (nové tlačivá) žiadna kolonka na garančné poistenie nie je. Dala som otázku aj na Sociálnu poisťovňu, či sa garančné poistenie nebude vykazovať za dohodára tak, ako sa vykazuje za úrazové poistenie, no do dnešného dňa odpoveď neprišla.
U zamestnanca je VZ rovnaký ako pri nemocenskom poistení (aj čo sa týka minima), no u dohodára nie.
Očakávala som, že mechanizmus vykazovania garančného poistenia u dohodára bude podobný ako pri úrazovom poistení. Ale to asi Sociálnu poisťovňu nezaujíma.

Skočka