nurabsal92
29.06.17,11:05
Je nutné zlikvidovať (skartovať) zmluvu ak jedna strana so súhlasom tej druhej od zmluvy odstupuje a zmluva sa stáva neplatnou?
Soňa K
29.06.17,09:17
Nie je dôvod na skartáciu, jesť nepýta a toľko miesta hádam máte, aby sa vám niekde zmestila do šanonu.
nurabsal92
29.06.17,09:20
A na čo v tom šanone bude? Aby ju protistrana mohla zneužiť? :-)
Soňa K
29.06.17,09:21
Ja som myslela vo vašom šanone, nie v cudzom. Práve preto by som si všetky doklady odložila.
nurabsal92
29.06.17,09:31
Ja som to myslel tak, že či nie je lepšie keď sa všetky, kokrétne 2 originálne exempláre zmluvy zlikvidujú, v prípade že obe strany od nej odstúpia. Či je lepšie keď ten druhý má vo svojom šúflíku moje osobné údaje a podpis že mu predávam pozemok?
Soňa K
29.06.17,09:35
Roztrhaním sa doklady nestávajú neplatné, na to treba nejaký ďalší právny úkon. Napr. by si mohol Zmluvu a doklady s ňou súvisiace uložiť prostredníctvom notára do Registra, aby si mal čím argumentovať pri prípadných "problémoch" v budúcnosti.
profesional
30.06.17,05:59
Odstúpením od zmluvy sa zmluva nestáva neplatnou, ale iba zaniká.
Nie je zákonný dôvod na jej skartáciu.
Zmluvu, ktorá zanikla odstúoením, musíš archovovať minimálne 10 rokov od skončenia toho zdańovacieho obdobia, kedy sa podľa zmluvy naposledy plnilo, alebo plniť malo, ak sa ani neplnilo a ani plniť nemalo, tak 10 rokov od skončenia roka, v ktorom došlo k platnému odstúpeniu od zmluvy.