Semancia
29.06.17,14:00
Chcel by som od SPF prenajať parcelu, ktorá je pri mojom dome a dotýka sa mojej záhrady.Parcela nemá list vlastníctva a spravuje ju SPF nakoľko predchadzajuci vlastníci su neznámi a nedarí sa mi vypátrať ani potencialnych dedičov.Parcela je v intraviláne obce.V katastri E som našiel parcelu pod iným číslom, kde sú zapís sa poaný osem vlastníkov -neznámi .Rok narodenia vlastníkov sa pohybuje od roku 1850 po rok 1888.Ďalšie záznami o majiteľoch alebo potencialnych vlastníkov niesu.Celá parcela má 5 árov a je pod správou SPF.
bea
29.06.17,12:08
A akú máš otázku?
Chobot
29.06.17,12:36
Treba osloviť SPF so žiadosťou a uvidíš, ako sa vyjadria. Ale priprav sa, že to potrvá možno aj roky, kým rozhodnú.

Ak nie je založený LV, ako si zistila, že pozemok je v správe SPF? Nie je LV ani v registri katastra E?
ZahradnikAmater
29.06.17,19:21
Tak tak, v každom liste tebe sa budú vyhrážať, že musíš reagovať do 30 dní, ale oni majú na všetko čas, aj pol roka, rok. Žiadna lehota sa ich netýka, po rokoch zdvihnú cenu za prenájom alebo predaj, medzitým ťa budú uháňať, aby si dal vymerať ICH pozemok (a zaplatil to), aby si zaplatil znalca ktorého oni určia a stále nebudú schopní napísať, koľko vlastne za to chcú.
Desivá skúsenosť.