Leuš
29.06.17,21:58
Ľudkovia dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc.....prvý krát robím DP a uzávierku, nesedí mi konečný stav poklade: v EUD a pri inventarizácií poklade mi ukazuje zostatok pokladne 70.000€,- a v hlavnej knihe, knihe analytickej evidencie a na ploche mi ukazuje zostatok cca 3.000€,- .....účtovníctvo je prebrané, skontrolovala som začiatočný stav pokladne ten je správne nahodený....
ďakujem za pomoc
Dáša_
29.06.17,20:07
Ak je stav k 1.. OK, niečo je zle zaúčtované. skontroluj dotácie, či sú správne účtované. Vieš aký je skutočný stav pokladne? Ktoré číslo je správne?
Leuš
29.06.17,21:15
skutočný stav viem aký podľa pokladov bývalej účtovníčky....je v tom dosť chaos...dotácie do pokladne sa nerobili nakoľko pokladňa bola dosť vysoká, počas roka som nahadzovala iba bločky - výdaje, ktoré by mali byť dobre zaúčtované.....napadlo mi či mám správne počiatočné stavy.....hlavná kniha sa mi vôbec nekamaráti s pokladničnou knihou......keď dám v EUD výdaj (-) v hlavnej pokladni to mám v (+).....napr. teraz mám v pokladničnej knihe cca -4000€, a v hlavnej knihe mam cca 2.900€, keď dám dotáciu do PK tak mi to v HK rastie
Leuš
29.06.17,21:31
a ked znižujem ID-čkom pokladňu tak zase v pokladničnej knihe mi neurobí nič ale v hlavnej knihe sa mi to zníži.....ja som z toho plný magor už :D
kukučka
29.06.17,22:29
Pokladňa sa účtuje príjmovým a výdavkovým dokladom, nie interným. Vyskúšaj jeden vymazať.
veronikasad
29.06.17,22:31
Pohyb v pokladni sa neúčtuje cez interný doklad, nezobrazí sa ti "na ploche", ani v pokladničnej knihe
veronikasad
29.06.17,22:35
Ako píše Dáška, skontroluj si prevody medzi bankou a pokladňou (dotáciu pokladne a odvody na BU) cez peniaze na ceste. Aký zostatok máš na tomto účte?
veronikasad
29.06.17,22:41
Ak sa nerobili dotácie pokladne, ako boli účtované výbery z banky, aj tie z bankomatu?
Leuš
30.06.17,02:19
to viem, že s internými nie,len som skúšala čo ten program robí.....
Dáša_
30.06.17,04:04
daj príklad, ako znižuješ IDčkom pokladňu