Vivaldka7
30.06.17,16:17
Prosím pomôžte mi, pracujem ako učiteľka na ZUŠ na plnom uvazku a učim aj na druhej ZUŠ- ke na čiastočný úvazok.. Teraz riaditeľka, kde som na plný úväzok vymyslela, že od septembra budem musieť rozdeliť vyučovacie hodiny rovnomerne na celý týždeň, t.j. 4,5 hodiny denne - nie viac a nie menej... tým pádom mi zabráni, aby som mohla ísť aj do druhej školy učiť, kde dochádzam za robotou.Ako sa možem voči tomu je rozhodnutiu ubrániťť???? Ďakujem za každú radu a pomoc ....
ivka70
30.06.17,16:31
Nikde nie je definovany pocet hodin na jeden den.
Je to len organizacia casu v danej ZUS.
Branit sa nemas ako, mozes sa jedine dohodnut,
ze ti vyhovuje ucit len napr. 3 dni.
Nemusia ti ale vyhoviet.
sosak
30.06.17,16:36
Myslím si, že tu nejde ani o počet odučených hodín, ako o povinnosť zamestnanca pracujúceho na plný pracovný úväzok pracovať každý deň v týždni. Táto povinnosť je zakotvená v pracovnom poriadku pedagogických pracovníkov v školstve.
Vivaldka7
01.07.17,16:53
Velmi pekne dakujem za odpoved...ja som nemyslela ucit ,3 dni v tyzdni,ale dva dni 2,5 hodin,(aby som mohla odist skor do druhej skoly ) a ostatne dni po 6 hodin ucit.Cize cely pracovny tyzden...riaditelka mi tvrdi,ze je v zakone ,ze musim kazdy den oducit 4,5 hodin- nie viac a nie menej...ale kolegyne na ciastocnom uvazku tahaju aj 7,5 hodin denne...zda sa mi to nespravodlive...
ivka70
01.07.17,18:40
tak to urcite v zakone nie je, skus si od nej vyziadat, ktory zakon a paragraf to tak definuje.
Ing. Ľubomír Janoška
02.07.17,12:13
Môžeš dať link? Ja som našiel iba vzor MŠ, podľa ktorého sa vypracúvajú pracovné poriadky jednotlivých škôl.