Žabinka
30.06.17,19:56
Neviem ani odkiaľ, a ani odkedy sa mi to v záhrade nabralo, len sa mi to plazí z trávy po chodníku.. :) Čo je to?
arizona
30.06.17,19:56
Ake velke to ma listocky? Nekvitne to na modro?
Žabinka
30.06.17,20:26
Ake velke to ma listocky? Nekvitne to na modro?
niektoré listy sú veľké asi ako dlaň, plus má tie korienky, ktorými sa prichytáva o podklad.. kvety ešte neviem akej sú farby, ale vyzerajú svetlej, skôr béžovej.. zajtra pozriem lepšie..
kukučka
30.06.17,21:09
Mám pod balkónom naležato a husto kryje zem v niekoľkých vrstvách. Neviem či to je, alebo nie je pavinič - psie víno. Na jeseň listy chytajú pleseň. Mám ho pod kontrolou a často režem, lebo v momente sú šľahúne omotané okolo blízkych kríkov. V jeseni zrežem úplne. Raz som ho dvihla nech sa ťahá hore po zábradlí ako fazuľa, kvety má podobné baze. Bolo to pekné, ale balkón bol lepkavý. lákal hmyz. Bobule nemám.
Ak potrebuješ niečo zakryť, tak to nechaj a kontroluj,
arizona
01.07.17,03:49
Pavinic to urcite nie je.Mam aj troj,aj patlalocny,ale toto nie je ono.

Zabinka, pozri obrazky,mozno to je chmel.Je ich vela druhov...https://www.zahrada-cs.com/forum/vt/cz/4094-chmel-ot%C3%A1%C4%8Div%C3%BD-humulus-lupulus/

Nema to take drobne stetinky, ktore sa lahko prichytavaju na saty? Podobne ako lipkavec?
bodliak
01.07.17,05:46
U nas sa tomu hovori divy chmel, ale ci je to spravny nazov, neviem.
vicktor
03.07.17,07:23
Ani pavinic, ani chmel, ma to puky na stonkach, co tie menovane nemaju a tie sa ovijaju, neplazia.