JozoProdukcia
01.07.17,11:01
Mám zamestnanca ktorého pracovná činnosť je natoľko flexibilná že ju dokáže plniť z domu. V lete sa chystá na cesty s tým, že by som bol rád ak by stále mohol pracovať - je možná telepráca aj keď sa momentále nachádza v inej krajine ? Prípadne ho vyslať na zahraničnú cestu ?
kukučka
01.07.17,09:21
Ty očakávaš - potrebuješ odpoveď podľa ZP. Ja ti odpoviem len tak ľudsky, všetko sa dá, keď sa chce, je to vec dohody vás dvoch - on dá prácu a ty plácu. Potešil si ma, že patríš k tým lepším zamestnávateľom a si ochotný mu výjsť v ústrety.
ivka70
01.07.17,09:40
Ak robi telepracu, dokaze si zabezpecit rychle a bezpecne pripojenie, teba vladtne ani nemusi zaujimat, odkial pripojeny je.
Ani to, ci je v SR alebo za hranicami.
Takze ak sa dohodnete na flexibilite, moze aj kazdy den pracovat z inej krajiny.
jslancik
01.07.17,11:00
Samozrejme. Sú tisíce takých zamestnancov. Väčšinou sa označujú ako "digitalni nomadi" . Jednoducho majú dohodnutý "home office" a pracujú akože z domu. Zamestnávateľ ich neposiela na žiadnu pracovnú cestu.
avalik
01.07.17,11:54
§ 52

Domácka práca a telepráca


(1) Pracovný pomer zamestnanca, ktorý vykonáva prácu pre zamestnávateľa podľa podmienok dohodnutých v pracovnej zmluve doma alebo na inom dohodnutom mieste (ďalej len „domácka práca") alebo vykonáva prácu pre zamestnávateľa podľa podmienok dohodnutých v pracovnej zmluve doma alebo na inom dohodnutom mieste s použitím informačných technológií (ďalej len „telepráca") v pracovnom čase, ktorý si sám rozvrhuje, sa spravuje týmto zákonom s týmito odchýlkami: ...
Terezia13
01.07.17,13:20
môže, všetko záleží od zamestnávateľa a od dohody medzi nimi