smile
01.07.17,18:40
Zamestnávateľ bez toho, aby ma informoval, či požiadal o súhlas, podpísal mojim menom zverejnené odpovede v on-line poradni. Tieto sú však odborne nepresné, mierne zavádzajúce, a rozhodne s nimi nesúhlasím. Čo mám urobiť, ako sa vyhnúť možnému poškodeniu odbornej reputácie? Môžem žiadať verejné ospravedlnenie? Akou formou? Veľmi pekne ďakujem za návrhy.
taiko
01.07.17,16:48
Ak je poradna online, tak by sa ti odpovede mali dat stiahnut/vymazat. Zaroven by sa mohla zverenit oprava, ze dane predtym zverejnene odpovede nie su od Teba a nechat to bezat nejaky cas.
Ak je rozsah Tvojho poskodenia nejaky vacsi, mozno by vedel poradit pravnik.
veronikasad
01.07.17,17:21
Ty si odpovede nevypracovala?
smile
02.07.17,07:40
Ďakujem za rýchlu odpoveď, taiko. Poradňa nie je on-line, otázky a odpovede pravdepodobne vkladá len administrátor webu. Skúsim to s vyžiadaním opravy a ospravedlnenia zverejneného na nejaký čas, ako doporučuješ.
Ing. Ľubomír Janoška
02.07.17,12:03
Zamestnávateľ porušil ustanovenie § 12 ods. 3 zákona o ochrane osobných údajov, podľa ktorého je oprávnený zverejniť meno a priezvisko (+ kontaktné údaje) zamestnanca a ich zverejnenie pritom nesmie narušiť vážnosť a dôstojnosť zamestnanca.
Zamestnanec môže ako dotknutá osoba oznámiť porušenie zákona o ochrane osobných údajov na Úrad na ochranu osobných údajov SR a požiadať Úrad o konanie proti zamestnávateľovi podľa § 63 zákona o ochrane osobných údajov z dôvodu porušenia práv zamestnanca (navrhovateľa).
taiko
03.07.17,05:10
@smile a este by som si celu vec prediskutoval so zamestnavatelom. Mozno sa jedna len o nedorozumenie