odys
02.07.17,15:51
V poslednych dnoch sa zintenzivnilo velke halo panika ludi, 5. jul budu obchody zatvorene a ludia sa musia predzasobit ked chcu prezit. Och pane boze katastrofa! Dost bolo sarkazmu teraz vam napisem nieco z coho budete ocami gulat. Pracujem pre nemenovany retazec ide vsak o firmu s posobnostou na Slovensku bez ucasti zahranicneho kapitalu. Mozno uhadnete a ak nie nevadi, nechcem vedenie firmy tu dehonestovat to by som si nedovolil. V podstate cela vec je v stadiu ze sice obchody budu zatvorene ale predavaci si musia ten volny sviatok nadrobit. Pri nepravidelnej casovej dobe to tak plati. Priplatok za sviatok nedostanem lebo budem sediet doma, iny den z volna musim prist do prace. Prve co mi napadlo je ze sa obratim na inspektorat prace s novinkou ktora by stala na medializaciu. Na inspektorate ma informovali ze uz podnet eviduju budu ho riesit a ze som jedenasty, ktory im vola v tejto veci. To ako to presetri inspektorat prace je vo hviezdach no jedno urcite viem ze nam zamestnancom vo firme tento zakon viac poskodi ako prinesie uzitok.
veronikasad
02.07.17,13:56
Máš pracovnú zmluvu s nerovnomerne rozvrhnutym pracovným časom ? Máte od zamestnávateľa vypracovaný rozvrh pracovných zmien ?
veronikasad
02.07.17,13:58
Máš hodinovú alebo mesačnú mzdu?
odys
02.07.17,13:58
co znamena nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas? ano mame vypracovany rozvrh pracovnych zmien, ktory sa velmi casto meni
odys
02.07.17,13:58
mam mesacnu mzdu
veronikasad
02.07.17,14:01
V pracovnej zmluve musíš mať uvedenú dĺžku týždenného úväzku a či sa jedná o nerovnomerne rozvrhnuty pracovný čas. (Nepracujes súvislé Po-Pi)
buchač
02.07.17,14:02
Hm....

1. Zadal si to ako otázku a pritom tam žiadnu nevidím
Mal si dať ako debatu...takže to radšej zmeň a dozvieš sa nevídané, neslýchané.
2. Nie si sám, ktorý má takúto skúsenosť
3. Niekde nadrábajú a niekde si vezmú dovolenku, aby o love neprišli. No aj tak prídu, lebo z dvolenka je zaplatená len na 60%
4. Myslíš, že tým príspevkom niečo zmeníš ?
Trt makový a dva klince. Vyplakal si sa a fertig.
Skoro celá Porada to má a aj bude mať na háku...skôr budú prispievatelia pindať, že nemôžu cez sviatky do centier na vychádzky a na jedlo.

Ale Sulíková SaS je pre podporu podnikateľov.
Kuwy sú to nie raz...veľké kuwy.
odys
02.07.17,14:03
nie nepracujem suvisle pondelok az piatok, robim aj vikendy a potom mam volno cez tyzden, listovat pracovnu zmluvu sa mi zrovna nechce
odys
02.07.17,14:08
neviem to uz zmenit. pri jednom dni sa to bude dat nejako prelusknut lenze v decembri to nebude jeden den ale omnoho viac dni, v decembri mi nikto dovolenku neda tak to mam v zmluve napisane. jedine pomoze sa dat na december vypisat a ist na PN
Taynee
02.07.17,14:24
Odys tento zakon vysiel prave preto, aby ste mali vo sviatok volno. Je vsak vyplyvajuce zo zakona, ze pri nerovnomerne rozvrhnutom case musi zamestnavatel planovat zmeny tak, aby mal zamestnanec splneny fond v priemere za obdobie 4 mesiacov. Tzn. dany sviatok ti nemusi naplanovat nevyhnutne na dany mesiac. Trocha ma udivuje to, ze zamestnanci videli len to, ze nebudu vo sviatok robit. Ale to, ze pridu o priplatky za sviatky a niekde su aj 100% a viac, to ze si volno budu musiet odpracovat v iny den kvoli pracovnemu fondu, uz nevideli. IP je povinny kazdu staznost presetrit, ale zamestnavatel kona v sulade so ZP.
veronikasad
02.07.17,15:01
Nie všetky pracovné zmluvy sú v súlade s pár.87 Zákonníka práce. Zamestnanci by nemali podpisovať dodatky.
kopretinka
02.07.17,20:32
ty si nebudeš nadrábať žiadny sviatok.Budeš mať normálne voľno.Tak ako keby si mal voľno v iný mesiac,v ktorom nie je sviatok.A normálne si odpracuješ ostatné naplánované prac.dni.IP nemá čo riešiť.