Gabi03
21.07.06,10:13
Ahoj všetci. Chcela by som potvrdiť alebo vyvrátiť moje tvrdenie, že sa akceptuje aj doručenie daňového priznania poštou na daňový úrad zo zahraničia. Ide konkrétne o prípad, keď náš konateľ má trvalý pobyt v zahraničí a k podpísaniu DP k DPH sa to cez nás nestíha podpísať a zaslať (napr. osobne) na daňový úrad. Odôvodňujem to tým, že pri doručovaní poštou je rozhodujúci dátum na pečiatke pošty. Je však to aj v prípade, keď to nie je slovenská ale zahraničná (česká) pošta, čiže dátum podania na českej pošte?
Paula
06.08.06,21:39
Ahoj všetci. Chcela by som potvrdiť alebo vyvrátiť moje tvrdenie, že sa akceptuje aj doručenie daňového priznania poštou na daňový úrad zo zahraničia. Ide konkrétne o prípad, keď náš konateľ má trvalý pobyt v zahraničí a k podpísaniu DP k DPH sa to cez nás nestíha podpísať a zaslať (napr. osobne) na daňový úrad. Odôvodňujem to tým, že pri doručovaní poštou je rozhodujúci dátum na pečiatke pošty. Je však to aj v prípade, keď to nie je slovenská ale zahraničná (česká) pošta, čiže dátum podania na českej pošte?

Z Tvojho príspevku mám pocit, že vedieš spor s DÚ pre neuznanie dátumu podania (odoslania) DP zo zahraničia a DÚ Ti vyrúbil 2-tisícovú sankciu pre omeškanie podania (?). Takýto prípad je najlepšie riešiť vopred so správcom dane.... vedenie spoločnosti Ťa môže splnomocníť k doručovaniu a podpisovaniu . Na tlačivách k DP DPH je miesto, kde sa vypisuje meno a priezvisko osoby, ktorá je oprávnená konať za osobu podávajúcu daňové priznanie - tam potom budeš uvádzať svoje meno a podpíšeš Ty. Záleží však i na Tebe, nakoľko svojim dôveruješ , čo sa týka dodaných dokladov na spracovanie, pretože v závere podpíšeš "Vyhlasujem, že uvedené údaje sú správne a úplné".