zahradkar_1
03.07.17,10:10
Dobrý deň,
Potreboval by som poradiť. Stala sa mi škodová udalosť. Poisťovňa preplatila 90% tejto škodovej udalosti zamestnávateľovi. Zvyšných 10% som zaplatil ja ako spoluúčasť. Nakoľko podnik nie je platcom DPH, žiada odo mňa vyplatenie DPH lebo firma, ktorá realizovala opravu škody je platiteľom DPH. Môže podnik vymáhať túto sumu odo mňa ?
Žabinka
03.07.17,08:58
ja len, že asi DPH, nie DHP..;)
misoft
03.07.17,09:36
Nie.... nech si to vyrieši podnik.Ty si doplatil vyčíslenú škodu a pre teba to zhaslo.
Opravu už objednával podnik a nie ty.
taiko
03.07.17,10:12
Podla mna moze. Sposobil si skodu a podnik by nemal zato niest nasledky, ergo nemal by nic doplacat.

Este by som si pozrel do Tvojej poistky, ci ta nechde obtiahnut poisotvna.
Kooperativa ma napr v zmluve toto

------
(9) Ak je poškodený platiteľom dane z pridanej hodnoty (ďalej len „DPH“)
a má zo zákona nárok na odpočet DPH, poskytne poisťovňa plnenie bez DPH. V ostatných prípadoch poskytne poisťovňa plnenie vrátane DPH.
------

Ak to mas v zmluve aj Ty, tak by poistovna mala preplatiti aj DPH.
JankaO
03.07.17,13:10
Ak zamestnávateľ nie je platiteľom DPH, tak poisťovňa uhradí škodu vrátane DPH. Zamestnanec uhradí len tú časť, na ktorú zamestnávateľ nárok od poisťovne nemá a to je tá spoluúčasť. Zamestnávateľ stálo odstránenie škôd externou firmou 960 €, keďže nie je platiteľ DPH. (fa od dodávateľa: 800 ,- bez DPH 160 DPH spolu 960,- €) Poisťovňa v poistnom plnení vyplatí 90% t. j. 864,- €, zvyšok 96 € zaplatí zamestnanec....
zahradkar_1
05.07.17,18:02
ďakujem pekne za odpoveď