Diana lucas
03.07.17,19:42
Zijem v spanielsku na kanarskych ostrovoch bude mi koncit platnost obcianskeho preukazu volam na consulat sk objednat nastevu sidli na Tenerife v hlavnom meste co ma prekvapi ked mi s prepacenim povie ze nema ziadnu kompetenciu ani na obciansks ani na pas vsetko vybavuje ambasada na pevnine v Madride si vie niekto predstavit ze mam vycestovat z ostrou na pevninu 2a pol hodinovy let nehovorim financne vydaje len kvoli obnovit obciansky a ze consulat tu na ostrove nema ziadnu kompetenciu k comu ho tu mame .
avalik
03.07.17,17:54
jelalim
03.07.17,18:24
Nikdy neurazaj konzulat, ze na co ho tu mame. Bud rad, ze ho tam mate. Konzulat vie byt extremne napomocny v krizovych a nudzovych situaciach.

Tu je skutocne rozdiel v tom, ze potrebujes doklad z dovodu konca platnosti, alebo z dovodu, straty a nemas sa ako vratit domov. Platnost OP je 10 rokov, to za posledny rok, dva si nebol ani v Madride, ani na Slovensku? Konzulat ta skutocne moze nasmerovat na Ambasadu.

Podobne to funguje aj v inych krajinach, konzulat obvykle zabezpecuje iba jednorazovy cestovny doklad na cestu do domovskej krajiny.
buchač
03.07.17,19:13
Preplávaj...;)
Chobot
03.07.17,22:27
Skús sa naučiť písať vo vetách. Ten zhluk slov je takmer nezrozumiteľný.
Roberta_Bezakova
04.07.17,09:47
Konzulat ti s novym OP nepomoze, budes musiet ist do Madridu. Nechapem, co je na tom take tazke, ved letenky z kanarov do Madridu stoja par eur a ako hovori jelalim, za 10 rokov si nikdy nemala cestu do Madridu?
misoft
04.07.17,13:18
A keď takto bude "argumentovať" na consulate - po slovensky konzuláte - tak tiež nepochopia, čo to vlastne chce....:D:D:D
Terezia13
04.07.17,18:19
Konzulát nemá právomoci na vybavovanie dokladov, konzulát je v prvom rade zriadený pre priamu pomoc v núdzi, pri rôznych problémoch, do ktorých sa môžu dostať napr. turisti, pozri presne tu"

http://hksk-vitebsk.by/sk/content/kompetencie-sluzby