viking001
03.07.17,21:50
Zdravim,
zamestnavatel mi oznamil, ze so mnou nechce predlzit zmluvu, vraj nie je spokojny s mojimi vykonmi. Zmluva mi konci k 31.7.2017 a bola uz 2x predlzovana (po skusobnej a po roku o 3 mesiace). Do konca mesiaca si mam vziat dovolenku a to co nevycerpam mi preplatia, pravdepodobne. Udajne mozem odmietnut podpisat toto ukoncenie dohodou. Je to pravda, alebo musim suhlasit a podpisat. Co ak odmietnem ukoncenie resp. podpis?
Dakujem
Mila123
03.07.17,19:55
nič sa nedeje, ty nepodpíšeš súhlas s ukončením PPV ale oznámenie, že ti končí PPV (na dobu, kt. más zazmluvnenú
ak odmietneš prevziať doklad, alebo ti pošle zamestnávateľ domov poštou, alebo stačí jeden svedok, kt. potvrdí, že si odmietla prevziať ukončenie PPV /budeš ho potrebovať na príp. UP)
teda rozmýšľaj a nedaj sa "balamutiť" JPP...
veronikasad
03.07.17,19:57
Ak máš v pracovnej zmluve dohodnuty pracovný pomer na dobu určitú, pracovný pomer končí dohodnutým dňom. Nevyžaduje sa žiadny súhlas s ukončením pracovného pomeru.

Nástup na dovolenku určuje zamestnávateľ, ak si celú nestihnes vyčerpať, zostatok dovolenky ti zamestnavatel preplatí.
Tweety
04.07.17,05:52
Tu neide o skončenie PP Dohodou,nemáš teda čo podpisovať. Jednoducho, ti PZ končí dátumom doby určitej, takže ak máš dovolenku, tú si vyberieš, kedže ti jej nástup určil, ak niečo z nej zostane, nevyčerpanú zam-ľ preplatí.