15Monika
04.07.17,11:55
Vystavil som faktúru na tovar. Odoslané to bolo kuriérom, kuriér mi to záväzne vráti po zaplatení odberateľom na môj účet.
Mám mať pokladničný blok v hotovosti s pokladne firmy o úhrade faktúry alebo ako úhrada faktúry bude cez banku keď mi to vráti kuriér? Ďakujem, mám v tom zmätok, pomôže mi keď poradíte aspoň nejako
Soňa K
04.07.17,09:58
O takomto spôsobe úhrady za tovar som ešte nepočula /aj keď nemôžem poznať všetko/, to máte dohodnuté v Zmluve s kuriérom, že mu platíš za svoj vlastný tovar a on Ti to potom vráti na účet ?
15Monika
04.07.17,10:10
Zle som to napísala, už to je opravené skus sa pozrieť na to ešte raz. Ďakujem
Dáša_
04.07.17,10:13
nepotrebuješ pokladničný blok, ty nepríjmaš hotovosť, kurier, teda spoločnosť ti to zaplatí na účet pod variabilným symbolom, ako si zadal
Soňa K
04.07.17,10:19
Čo si opravila ? Zodpovedá skutočnosti, že dávaš kuriérovi peniaze za svoj vlastný tovar ? No na to určite potrebuješ mať od neho doklad, ktorým potvrdzuje, že dostal peniaze. Odberateľ zaplatí na Tvoj účet, Ty to oznámiš kuriérovi a on Ti pošle peniaze, ktoré si mu dala na začiatku ? Ja neviem, či tomu dobre rozumiem, zdá sa mi to neskutočné.
15Monika
04.07.17,12:24
Ďakujem :)
kn-alka
04.07.17,12:30
Fakt nechápem takéto zmýšlanie. Prečo vôbec myslíš na pokladničný blok, keď ti peniaze nabehnú na účet?

Dala si tovar kuriérovi, vyplnila si prepravný list, v ktorom bola úhrada na dobierku. Prepravná spoločnosť pri prevzatí balíku kupujúcim prevezme aj hotovosť, ktorú ti potom pošle na tvoj bankový účet. Ty hotovosť nedostaneš, prečo chceš od nich pokladničný blok?

O úhrade faktúry účtuješ na bankovom výpise, nevadí, že ti peniaze poslala prepravná spoločnosť, spáruješ to ako úhradu od odberateľa.
15Monika
04.07.17,12:36
Áno už chápem, viem že s tým pokladničným blokom bola hlúposť. Zlé mi to vysvetlila osoba čo chcela odo mňa radu a tým som sa aj ja doplietla.