cerberos85
04.07.17,23:34
chcem sa opytat ma pravo spravca ubytovni slobodarky vojst do izby bez toho aby ti to dal vediet a bez mojej pritomnosti a este si nafotit par fotiek dakujem za odpoved
sito
05.07.17,03:20
Nemá! Porušil tým základné ľudské práva a najvyšší zákon SR ÚSTAVU SR.

Čl. 21

(1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.
buchač
05.07.17,06:13
Otázkou je, že kvôli čomu správca vošiel do izby a prečo si urobil fotky.
Môj osobný názor je ten, že vošiel z určitého dôvodu (ktorý si schválne zamlčal) a urobil si fotky za účelom corpus delicty.
Prípadne zamedzil ešte väčším škodám na majetku iných.
misomiso
05.07.17,07:16
No a prave to je ten problem, nesmie vstupit "bez suhlasu". Ja som si 100% isty, ze ty si mu udelil suhlas akceptovanim podmienok pri uzatvarani smluvy. Rovnake predsa plati aj pre hotel. Ubytovanim suhlasis so vsetkym, potom sa ta uz nikto dalej nic nemusi pytat.
sito
05.07.17,09:35
Všade platí nejaký poriadok, bytový dom, ubytovňa, slobodáreň, motel, hotel, kemping, atď..

Že by to bolo také jednoduché, vstúpiť, ukradnúť a odísť?
bettylou
05.07.17,10:17
možno fotil vodomer
sito
05.07.17,10:32
:D:mee::D:mee::D:mee:

Ak, tak ani nie vodomer ako stav na ňom. No kto vie, čí je to majetok?
ivka70
05.07.17,12:23
cl.21 :
....
(3) Iné zásahy do nedotknuteľnosti obydlia možno zákonom dovoliť iba vtedy, keď je to v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku osôb, na ochranu práv a slobôd iných alebo na odvrátenie závažného ohrozenia verejného poriadku. Ak sa obydlie používa aj na podnikanie alebo vykonávanie inej hospodárskej činnosti, takéto zásahy môžu byť zákonom dovolené aj vtedy, keď je to nevyhnutné na plnenie úloh verejnej správy.
cerberos85
05.07.17,13:12
Tak to vobec netusim z akeho dovodu mi vosiel do izby nikoho tu neohrozujem a nerobim ziadne skody na majetku tuto na ubytovni nam chodia casto po izbach bez toho aby nam to oznamili
vicktor
06.07.17,07:19
Ubytovaci poriadok to zrejme dovoluje. Ako vies ze sa to stalo? Opytaj sa spravcu preco. Mohol mu niekto nahlasit rusenie nocneho pokoja a isiel hladat flase? Cigaretove ohorky ak je tam zakaz fajcenia? Alebo niekoho co tam prespava bez prihlasenia?
Co ak ta niekto nabonzoval a tie fotky mozu posluzit na tvoju obhajobu?
Moznosti je vela.