kika323
06.07.17,08:49
Môžem neiakym spôsobom ukončiť dohodu o pracovnej činnosti s dôchodcom, ktorý dostal porážku a je jasné, že do práce sa už nevráti. Je PN, ale mám problémy s lístkami na peniaze , jeho rodina mi ich nenosí, tak by som s ním chcela rozviazať pracovný pomer. Ako to môžem urobiť?
Katy a R
06.07.17,07:37
Ak máš spôsob ukončenia uvedený priamo v dohode - tak môžeš použiť. Ak nie - tak podľa ZP . (napr výpoveď) . Ale počas DPN - v tomto prípade počkať, kým uplynie doba, na ktorej ste sa dohodli. Nič ťa to nestojí.
Ak ti príbuzní nenosia "papiere na peniaze" - tak si len pre svoju spokojnosť over (zavolaj), či DPN trvá (určite majú starostí dosť) ... mali by sa postarať o doručenie do SP - a to zrejme robia? prípadne ich na to upozorni, ak tak nerobia.
kika323
06.07.17,08:34
Ja som rodinu na to upozornila, ale aj tak mi papiere na peniaze nenosia. Nemám problém počkať, kým uplynie doba, len chcem vedieť, či môžu nás ako firmu za to nejako pokutovať, keď to nieje doložené. Ďakujem
Katy a R
06.07.17,08:37
Ale ty máš začiatok DPN ... takže stále trvá (kým nedonesie ukončenie). Oni majú povinnosť odovzdať prechodku do SP. (ak chcú peniaze)
Dav
06.07.17,12:57
§ 228 a ods. 3 Zákonníka práce: (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu najviac na 12 mesiacov. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.