Tony1
06.07.17,09:53
Ak nám zomrel zamestnanec 04.07.2017 o štvrtej ráno a pracovnú dobu mal až od 08:00hod., tak ho odhlásim zo SP a ZP k 03.07.2017? V úmrtnom liste je 04.07.2017 dátum úmrtia.
Jana Motyčková
06.07.17,07:57
Pracovný pomer končí dňom úmrtia, odhláška by mala byť 4.7.
Tony1
06.07.17,07:58
Ďakujem pekne za odpoveď.
kn-alka
06.07.17,09:19
Odhláška 04.07.2017, odpracované 0 hodín
jales
05.05.20,10:07
Ja mám ten istý problém. Ako ste ten posledný deň potom doriešili. Software mi tam automaticky dáva výkon a ona už nepracovala. Dať jej tam neplatené voľno, či čo. V SP som našla takéto info:

Deň úmrtia zamestnanca je dňom zániku jeho sociálneho poistenia
27.11.2019
Spôsobilosť fyzickej osoby mať v právnych vzťahoch sociálneho poistenia práva a povinnosti zaniká smrťou. Smrťou, t. j. dňom úmrtia zamestnanca zaniká teda jeho status na účely sociálneho poistenia. Túto skutočnosť je povinný oznámiť Sociálnej poisťovni zamestnávateľ. Pri úmrtí zamestnanca odhlási zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, z nemocenského poistenia, z dôchodkového poistenia a z poistenia v nezamestnanosti, a to do ôsmich dní po ich zániku elektronicky prostredníctvom Registračného listu fyzickej osoby – odhlásenie. Dátum zániku poistenia uvedie deň úmrtia.

Zamestnávateľ okrem toho vystaví Evidenčný list dôchodkového poistenia (ELDP), v ktorom v rubrike dátum zániku pracovného pomeru uvedie dátum totožný s dátumom úmrtia; v rubrike obdobie dôchodkového poistenia dátum bezprostredne predchádzajúci dňu úmrtia zamestnanca a v rubrike vymeriavací základ sa uvedie suma vymeriavacieho základu dosiahnutá do dňa, ktorý bezprostredne predchádza dátumu úmrtia zamestnanca.

Ak teda príde k úmrtiu zamestnanca napríklad 8. 12. 2019, tak zamestnávateľ v RLFO uvedie dátum zániku poistenia a aj dátum zániku pracovného pomeru 8. 12. 2019 (aj napriek tomu, že je to nedeľa) . V rubrike obdobie dôchodkového poistenia uvedie dátum predchádzajúci dňu úmrtia, t. j. 7. 12. 2019.