Anna Holla Dúcka
06.07.17,10:25
Od septembra minulého roka mám zmluvu na dobu určitú počas zastupovania PN s tým, že dotyčná už pravdepodobne nenastúpi a mne po jej ročnej PN bude daná zmluva na dobu neurčitú.
Len nedávno mi zamestnávateľ doniesol dodatok k zmluve počas zastupovania PN so znením, že zmluva sa uzatvára na dobu určitú do 31.07.2017, dodatok mi bol doručený osobne zamestnávateľom dňa 22.06.2017 so spätnou platnosťou k u dňu 31,.10.2016 s tým že dodatok nadobúda platnosť 31.10.2017.
Takže v dodatku je chybný dátum platnosti.
To som si všimla až po podpísaní a zatiaľ som o tom zamestnávateľa neupovedomila.
Je tento dodatok aj tak platný nakoľko je tam chybný dátum, po ukončení PZ s týmto pôjdem na úrad práce, aby ma s tým potom nenaháňali.
A ešte je oprávnené aby ma takto zamestnávateľ informoval o ukončení prac. pomeru, v podstate som bola informovaná mesiac pred skončením, je to v poriadku? Ja som si myslela, že mi bude zmluva predĺžená na domu neurčitú.
ivka70
06.07.17,12:29
Nemala si taky dodatok vobec podpisovat. Zamestnavatel ta tak trochu dost podviedol. Ty si mu ten podvod podpisom akceptovala.
Ak si ho podpisala s datumom roku 2016, ten preklep v datume platnosti je jasny preklep, kedze PP konci 31.7.2017 a tym nema vplyv na platnost doby urcitej.
Na UP ti staci zapoctovy list, kde bude ukoncenie : doba urcita.
Dodatok zmluvy na UP nepotrebujes.