MySpace
06.07.17,13:41
Ahojte,
idem do Tatier so svokrovcami. Minulé leto varili stále oni, teraz som bola položená pred výzvu, že by som tiež mohla niečo vymyslieť. Minimálne napiecť doma a doniesť tam alebo uvariť priamo na chate, kde je kuchynka, že by som si nejaké tie suroviny zobrala so sebou z domu a prípadne dokúpila na mieste. Neviete mi poradiť čo by bolo dobré? Viem, že majú radi zdravú stravu, s minimom tukov.
arizona
06.07.17,11:47
Ked maju radi zdrave stravovanie, tak skus vziat z domu zeleninu a ovocie, co su prave aktualne, napr. cukety,rajciny,papriky,brokolicu a pod. Mozes urobit cuketove placky, cuketovu polievku, cuketovy privarok,leco,rizoto,upiect nejaku ovocnu bublaninu a pod.
Pouzivala by som nejake rychle recepty,aby som nestala cele hodiny nad sporakom,ale aby som si uzila dovolenku...
buchač
06.07.17,11:47
Hneď v prvé ráno sa vyber skoro na huby a uvar praženicu...;)
Ten zvyšok si domysli...:D
jslancik
06.07.17,12:13
sprav im párkrát nejaké dobré smoothie. Prípadne nejaký fazuľový koláč bez cukru a podobne. Zdravých receptov je dosť. Uvidíš, čo znamená, že majú radi zdravú stravu :)

Okrem toho sa môžeš nechať inšpirovať tým, čo varia oni.
buchač
06.07.17,12:22
Tweety (Dnes 14:07) to by si nebol ty
=========================
Áno ... som to ja !!!!!!

MySpace prepáči...Ale na hlúpu otázku zvyknem odpovedať adekvátne. Keď neprepáči, prežijem.
No dať takúto otázku v dnešnej dobe na fórum je fakt blbosť.
Takže k meritu veci, čiže zdravé jedlo. Mimochodom, nie je spomenutá dĺžka pobytu...víkend, týždeň, mesiac ?

Na víkend napíšem jedálniček za pár minút...
Na týždeň nerúbem linkov do aleluja.
Na mesiac by som sa už nerealizoval, to sa mi nechce.

Sorry...ALE napiecť, navariť doma a prenášať na chatu ?
To na koľko dní by bola strava ? Kde by bola uschovaná ? Šak v chladniček. Ale kde by sa uschovali iné potraviny ?

To nerobíš ani Ty, varíš priamo na svojej chate, chatičke...či ?

Apropóóó...zdravý je aj špenát, no napríklad u mňa doma by neprešiel a pritom ja ho mám rád.
Pochopili sme sa ?
Kde je napísané, kto môže vedieť, čo majú svokrovci radi a nad čím neohrnú nos ? Predsa nech sa MySpace spýta, navrhne nejaké menu a následne sa realizuje.
afrikánka
06.07.17,12:23
Nepíšeš, koľko dní má dovolenka trvať...
Rozhodne by som už doma niečo upiekla. Ovocný koláč, bublaninu, proste niečo, čo zvládneš a podarí sa ti;).
A to ostatné? Nemusíš sa za každú cenu snažiť, aby si sa im vyrovnala. Stačí ti z domu zobrať zeleninu-cibuľku, mrkvu, kaleráb, kel. zeler, hrášok, papriku...čím viac tým lepšie. Pokrájať, podusiť na masle, oleji, zaliať vodou. Za pár minút je polievka na stole. Aj to si vlastne môžeš pokrájať už doma.
A to ďalšie? Jednoduché a rýchle. Cestoviny s nastrúhaným syrom, cestoviny sa dajú pripraviť na desiatky spôsobov. Kuracie prsia, ako prírodné rezne-posoliť, okoreniť a opiecť na panvici, ryža a bohatá zeleninová obloha. Pečené kurča, ak nie je k dispozícii rúra na pečenie, tak aj dusené stehná na zaujímavej korenine, alebo na zelenine, ku tomu zemiaková kaša, ryža, cestoviny. Jednoduché dipy z kyslej smotany, jogurtu....cesnak, koreniny.
A čo tak ich pozvať aspoň na jeden obed do štýlovej reštaurácie:).
Ak by si brala z domu chladené mäso, tak rozhodne pozor na prepravu v aute...ak je teplo, vie sa "zdusiť" a to je potom iba na vyhodenie, treba použiť nejakú chladiacu tašku.
Nakoniec príjemnú dovolenku....nestresuj sa. Drž sa toho, že v jednoduchosti je sila. Nekomplikuj si to zložitými jedlami. Idete predsa obdivovať prírodu a nie na kulinárske preteky.:);)
lujza.j
06.07.17,12:25
minimum tukov v strave by som prehodnotila....telo potrebuje aj tie.....ale nie je tuk ako tuk....
Tweety
06.07.17,12:27
áno Buchi, varím na chate, chatičke, dokonca aj pečiem, my máme radi čerstvé jedlo
buchač
06.07.17,12:36
No vidíš...tak prečo sa onačíš ?
Veď nakúpim na mieste, šturim do chladničky, do špajzky a vyťahujem podľa potreby.
Myslíš, že ja navarím na týždeň a dám do mrazáku ?

Ale inak ?
Keď svokrovci ešte žili, tak som varil aj pre nich...na záhrade.
Jedli, to, čo som postavil na stôl a žiadne vymýšľanie, boli radi, že sa nemuseli starať.

Keby svokra mudrovala (svokor v pohode), tak by som ponúkol rašle...a bolo by vymaľované.
Tweety
06.07.17,12:46
Ja sa neonačím, reagovala som na tie šalene huby,
Nandrolon
06.07.17,15:18
Hovadzi gulas z kvalitneho masa vareny cca 5 hodin, vydatna polievka tahana celu noc a potom klasika na rano parky s hromadou chrenu a zeleniny, skvarenica na masle a pod... Ku vsetkemu je zaklad mat doma vzdy cerstvy chlieb...
afrikánka
06.07.17,15:42
Nečítal si zadanie?
Toto variť, akože na chate? Na dovolenke?
To radšej zostávam doma a objednám si pizzu
lujza.j
06.07.17,16:04
Prepac,ale neviem si predstavit taku dovolenku...kde este niesom a uz "panika"co budem varit...no pomoc.
Pridem dam rec naco je chut +-...napisem na listok a idem nakupit.....ked nie dam restiku.....neviem preco ma slovač vecne paniku co jest na dovolenke.....akokeby bola.dovolenka len o jedle...
No ale to som ja:)
afrikánka
06.07.17,16:20
Prečo?
Šak, nechaj svokru hladnú....čo ona na to?
Katy a R
06.07.17,16:24
- kočky, ale ona chce urobiť dobrý dojem na svokru ... ;)
afrikánka
06.07.17,16:26
Veď jasné....všetky to dobre poznáme, pamätáme, či nie?
Nandrolon
06.07.17,16:28
Ak chce v noci chrapat a o nic sa nestarat, tak by asi nedavala danu otazku. Vsak prave na chate je cas nocami varit a piect... Pizzu, pravu taliansku si niekedy dam v praci. Viac ako raz za 3 tyzdne by som ju fakt nezral... Dovolenka je o turach, zazitkoch a nie o jedeni. Po vacsom vykone ja vobec nejem, iba polievku a tekutiny. Manzelka si da aj obed...
Tweety
06.07.17,16:30
Nandy, ja nevarím ani nepečiem po nociach ani doma, nieto ešte na chate na dovolenke, to myslíš vážne?
afrikánka
06.07.17,16:35
Nandy....Mladé nevesty majú v noci iné radovánky, ako ťáhnuuť polevu celú noc na 90°C a cez deň stáť hodiny nad gulášom.
Inak, bola by si "fajn" nevesta.....len, aby si popritom nestiahla liter borovice
korela
06.07.17,16:47
Svojim spôsobom máte pravdu, ale tá polievka sa varí sama, iba sa postaví na platňu, kde pri miernom ohni občas vypustí bublinku.
Takže žiadne státie pri sporáku. Ide o výdatnú, silnú a zdravú polievku s množstvom energie.
korela
06.07.17,16:52
lujza, tuky áno, ale nie, ak má niekto chytený pankreas. myslím si, že svokrovci sú už vo veku, kedy poznajú svoj organizmus, alebo prinajmenšom si udržujú líniu. do toho by som im ako nevesta teda nekafrala vôbec.
Katy a R
06.07.17,16:54
napr aj taká kapustnica nie je na zahodenie - či už prídete z kúpaliska, alebo z túry ...
A môžeš urobiť na rôzny spôsob - prispôsobíš chutiam svokrovcov. a varíš v jednom hrnci;) - a môže sa jesť aj na druhý deň.
mimotemysom si spomenula - že čo sme varievali v robote, keď ešte boli raz za čas pracovné soboty. Veľký hrniec, kyslá kapusta, krumple - a každý si doniesol svoju klobásku (na šnúrke - kvôli rozlíšeniu)
korela
06.07.17,17:01
Budete lietať po kopcoch, alebo viesť po celý deň na chate intelektuálne debaty a hodovať?
Aspoň jednou vecou sa blysni. Ale ja by som ako mladá žena išla na istotu, a varila čo poznám, a nič nepokazila. Istota.
Nandrolon
06.07.17,17:08
Afrikanka, Korela ti to vysvetlila. Aj ten gulas sa po prvych 60-tich minutach moze varit sam. Len teplota nesmie presiahnut 100 stupnov, kedy sa voda zacina vehementne varom odparovat...
A sexovat sa da pri tom na kuchynskej linke :-)))))))))))
sosak
06.07.17,17:42
idem do Tatier so svokrovcami. Minulé leto varili stále oni, teraz som bola položená pred výzvu, že by som tiež mohla niečo vymyslieť.
--------------------------------------------------------
Tak var to isté čo svokrovci minulú dovolenku, nemôže sa ti stať, že im nebude chutiť, ešte ťa aj pochvália. Popri tom ako chuťovku aj niečo diétne ugriluj s minimom tukov, dá sa aj zelenina.
lujza.j
06.07.17,18:46
Ja som sa od svokry pred tromi rokmi "odstrihla" dokonaly stav:Dvtedy som ju naposledy aj videla....paraaaáda.....
Este to tak spolocna dovča:eek: :D
MySpace
06.07.17,18:48
Tak ja sa asi moc zdravo nestravujem, ľúbim sladké, krupicu si dávam s maslom, čo oni nie a iné. Preto som sa chcela poradiť, čo vôbec prichystať pre nich... Netreba na celý týždeň, aj keď tam toľko budem, len skôr hľadám nejaké chutné a zdravé recepty, ktoré by uvaril aj niekto s menej skúsenosťami s varením ako ja. Piecť zvyknem už častejšie, ako variť, keďže ešte žijem so svojimi rodičmi v jednej domácnosti.
MySpace
06.07.17,19:05
Ďakujem za nápady, tiež som také myslela, čo by nezobralo celú večnosť, aby som nemusela byť veľa času len na chate a bolo zároveň zdravé...
Nandrolon
06.07.17,19:10
tweety. Na dovolenku idem preto, aby cela rodina robila to, co ma najradsej a naco nie je bezne cas. Takze si schuti nejaky gulas ukuchtim, najlepsie so zenou ked uz deti spia :-))
Naposledy som v pondelok doma piekol steaky z brav. panenky. Nadherne masiska! Ale to je tak na 20 min. a s gulasom sa da hrat aj pol noci!
Tweety
06.07.17,19:14
Veđ áno, ale oni idú so svokrovcami,, tak sa veľmi asi nebudú dať robiť na sporáku smiešne pohyby
Nandrolon
07.07.17,04:15
Ja som to uviedol ako srandu :-))) Ide o to, že keď deti spia, tak sa dá konečne v kľude posedieť u vínka, porozprávať, uvariť a tak...