Adas 2
06.07.17,19:45
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať či je vhodný pes pre začiatočníka ako Zlatý retriever môžte navrhnúť aj iné plemeno.Chcel by som spoločenského psa ľahko cvičiteľný nehlučný veľký alebo stredne veľký mám väčšiu záhradu samozrejeme pelech/koterec by mal dnu. Na psa mám čas aj na dlhé prechádzky ale do obeda som preč.
Mila123
06.07.17,18:46
začať by si mal plyšákom.....
arizona
06.07.17,19:16
Aj ked mas vacsiu zahradu, psovi je to jedno.Sam po nej behat nebude. Vzacnejsie mu budu dlhsie prechadzky s tebou niekde vonku.Take skor porozmyslaj, ci budes mat na psika dostatok casu
alaya1
06.07.17,19:50
Zajdi na akukolvek vystavu psov, mas tam takmer vsetky plemena psov, ich majitelov, chovatelov, daju ti presne odpovede na vsetko co ta zaujima.
http://www.skj.sk/phpmenu.php?s=10004
ivka70
06.07.17,20:27
vicktor
07.07.17,07:36
Co je na tomto neuzitocne? Clovek zasne...
ivka70
07.07.17,10:38
niekomu staci aj autor, a neuzitocne je vsetko od neho.
Mam jedneho 'prispievatela' ktory pri jednej odpovedi kazdy den zmeni neuzitocne na nevhodne a naopak, len aby mi odpocitavalo body v dennom hodnoteni :)
dmc
07.07.17,10:44
:) kasli na nejake denne hodnotenie - mna hodnotia v praci...a tiez sa na to kaslem :)
ivka70
07.07.17,11:09
ved aj kaslem, to bola len ilustracia, co vsetko sa tu deje, jedno minus hore dolu ....ked to niekomu pomoze ....
Anika61
07.07.17,13:55
Hmmmmm ...asi obdivovateľ :-D :-D :-D
vicktor
07.07.17,14:15
Trefa do cierneho!
Prvaci sme tahanim za vrkoce vyjadrovali zaujem. :D
bjuty smis
07.07.17,14:50
vyber si takých 5 plemien, čo sa ti najviac páči....
prečítaj si ich charakteristiky a máš odpoveď...

určite si nevyberaj prešlachteného kocúra s 30 cm blonďavou srsťou len za to, že má harakter ako bugár.....

ty s ním budeš chodiť na prechádzky......

a keď nie je problém, tak sučku.....tá je -na rozdieľ od ľudí - počúvnejšia....
buchač
07.07.17,16:34
Dám aj ja trefu do čierneho ???

Kuwa, kto chce a prejavuje záujem o psa, nech sa obráti na príslušné psíčkarske fórum.

Tu je tych psov (tém) jak nadrbaných...
To sa nedajú zlúčiť témy v jedno ? DAJÚ - už sme to nie raz videli.
Nedajú sa ? ZMAZAŤ - zamknúť jednu z nich...a fertig.
alaya1
07.07.17,16:37
:)
afrikánka
07.07.17,16:58
jó, hej, yes, igen, oui, yup, ja, si, il si.....trafil si
alaya1
08.07.17,06:38
Podla zadania tvojej otazky a podmienok, ktore si napisal, si si nevybral dobre plemeno. Hladas psa nehlucneho a tento urcite nehlucny nie je, potrebuje vela pohybu, takze zahrada asi postacovat nebude. Skor je vhiodny "zlatusik" v porovnani s uvedenym,ale tiez je to polovnicke plemeno, tiez potrebuje svoje.
korela
08.07.17,06:59
Adas2, už si stretol. Včera večer som si prečítala tvoj výber a iba som čakala na reakciu. alaya1 je kynologička, rozhodca na súťažiach, medzinárodných.
bjuty smis
08.07.17,07:12
salašnícký pes určite nie je vhodný pre začiatočníka...

oni sú síce všetkí pekné, ako z kreslených rozprávok,ale sú šlachtené tak, že sa vrhnú na vlka, či medveďa....a píšeš, že pelech bude mať dnu, tak vol krátkosrsté plemeno
Adas 2
08.07.17,10:17
A čo napríklad nórsky behund dunker alebo kromforlandský pes?
kopretinka
08.07.17,10:28
Ja len dúfam,že si berieš psa od chovateľa,nie od množiteľa,tam totiž nemáš záruku ničoho-ani zdravotného stavu,ani toho,ako bude pes vyzerať.
Tak snáď ti chovateľ okrem všetkých superlatívov tohoto plemena povedal aj o tom,že potrebuje byť v blízkosti svojich ľudí-žiadny koterec vonku ,potrebuje veľa pohybu,potrebuje sa niečím zaoberať,takže prechádzka 2x denne po 10minút mu stačiť nebude....ani veľký dvor nenaplní jeho potreby.
https://www.google.sk/search?q=Entlebu%C5%A1sk%C3%BD+sala%C5%A1n%C3%ADck y&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=rLNgWeCdD4eO8QeLpb3YAQ
arizona
08.07.17,12:32
A nerozmyslal si, ze si vezmes nejakeho psika,nie steniatko z utulku? Zamestnanci casto vedia o povahe psika,mozes ist s nim vopred na prechadzku,aby si videl, ci si zapasujete. Psici z utulku byvaju velmi vdacni...vyhnes sa aj casovo narocnemu vycviku steniatka.
lujza.j
08.07.17,13:10
Toto co tu za poslednú módu...mazat komentare:eek:?!
alaya1
08.07.17,13:15
klasika....
buchač
08.07.17,16:30
Kuwa...
Témy je potrebné mazať.
Prispievateľov ešte viac.
bjuty smis
08.07.17,18:39
mali by už toho feťáka vyhodiť....
kopretinka
08.07.17,21:57
Adas,prečo vymazávaš svoje komentáre???Moja odpoveď teraz vôbec nemá zmysel.
kopretinka
08.07.17,22:11
Adas 2 (Včera 12:17) A čo napríklad nórsky behund dunker alebo kromforlandský pes?
A čo napríklad ozaj ten plyšák???Skáčeš z jedného plemena do druhého...plyšáka môžeš vyhodiť,ale čo urrobíš so živým psom? keď sa ti prestane páčiť po jednom dni?
buchač
09.07.17,06:03
kopretinka (Včera 23:57) Adas,prečo vymazávaš svoje komentáre???Moja odpoveď teraz vôbec nemá zmysel.
=================
...a aký zmysel má hentá (akože) vraj "problematická" téma ?

OPAKUJEM sa a pýtam.
PREČO sa témy, ktoré sú rovnaké ako vajce vajcu, nespájajú alebo neuzamknú, nezmažú ?

Si moderátorka ? SI !!!
Prečo sa nerealizuješ, ale pýtaš na to, kde je Tvoja odpoveď ???
Kuwa, moderátori tu budú vyplakávať nad rozliatým mliekom a poniektorí (hlavne noví) prispievatelia si z celej Porady v podstate prdel robia.
...a keď sa im odpovede nepáčia, tak svoje príspevky upravujú, opravujú, mažu, ... a v neposlednej miere "hodnotia".

Tak o čom to je tá "činnosť" moderátorov ?
Ja viem, robia to vo voľnom čase, bez nejakých výhod. Ale ja som zástancom jedného :

Keď piť, tak piť. Keď sexovať, tak sexovať. Keď robiť, tak robiť....ale všetko poriadne.
kopretinka
09.07.17,07:43
choď do péčka,búchač,asi milionkrát som tu písala,že moje "moderátorské" povolenia spočívajú v tom,že môžem akurát tak vymazať nick mladší ako 100dní.Čo ti bráni v tom,aby si tému nahlásil a žiadal spojenie alebo vymazanie? A vôbec,na kerú mater sem lezeš,keď nemáš čo povedať k veci!!!!!!!
buchač
09.07.17,07:51
Hm...sme v psíčkarskej téme sme ?
Jednu pieseň naspeval Nagy s Rážom...že "Psi sa bránia útokom"....
Len teraz neviem, kto z nás je ten pes.
Keďže nechcem byť ním ja, tak v tejto diskusii radšej nepokračujem....by si sa urazila ešte viac, ako si na mňa doteraz napéčkovaná.

Takže do péčka ?
A vieš,že aj by som tam najradšej aj nocoval ? ;) :D


P.S.:
Kuwa...radšej sa s vlkmi pustiť do debaty, ako s nejakým psíčKÁRom.
kopretinka
09.07.17,07:54
teraz nepíšem ako psíčkar,nasratá som na teba ako nepsíčkar.či som psíčkar alebo nie,moje právomoci to nezmení,si nepochopil?
buchač
09.07.17,08:00
Áno mamička....ja viem, že si na mňa nasratá.
Neboj, budem pokračovať v činnosti, aby si nevyšla z rytmu a z cviku. :D :D :D
alaya1
09.07.17,08:23
Koho tema nebavi, nech ju neotvara a nemusi kazit vzduch
kopretinka
09.07.17,08:43
zadávateľ tu bol,nereaguje,nahlásila som tému na uzavretie,buchač nech sa ide realizovať inde.
korela
09.07.17,08:54
Zadávateľ si vybral
Entlebušský salašnický pes https://cs.wikipedia.org/wiki/Entlebu%C5%A1sk%C3%BD_sala%C5%A1nick%C3%BD_pes, iba si neviem predstaviť, prečo tu zmazaním svojho príspevku narobil toľko neplechy. Asi z vďaky.
Pritom dostal radu od kynológa, zadarmo a dobrej vôle. Niekto iný by možno aj poďakoval, byť na jeho mieste.