bublikatka
07.07.17,12:06
Vie mi prosim niekto poradit ako nakopirujem tabulky z PDF do EXCELu? Mam k dispozicii len pdf dokumenty, z ktorych potrebujem viacero tabuliek. Viem si tabulky nakopirovat do excelu a vlozim ako text, viem previest text na stlpce cez vyuzitie medzery (v riadkoch je nazov a udaje), ale tu nastava problem, ze mi vznika vela stlpcov (kedze nazvy riadkov rozdeli tiez do viacerych stlpcov podla poctu slov) a kedze mam aj tabulky s mnohymi riadkami neviem ako na to... vie mi prosim niekto poradit? dakujem
ivka70
07.07.17,10:33
Nemozes pouzivat medzeru ako oddelovac.
Bud pouzi pevnu sirku stlpca alebo iny oddelovac, medzera zjavne v tvojom pripade nefunguje.

Alebo skus niektory z free konvertorov pdf do xls /takto zadas do vyhladavaca/.
Niektore su schopne celkom dobre skonvertovat tabulky.
bublikatka
07.07.17,10:54
ak nepouzijem medzeru da mi vsetko do jedneho stlpca a to tiez nie je dobre, kedze tam mam kopec inych udajov este... idem pozriet tie konverty, vdaka
ivka70
07.07.17,11:07
skus pevnu sirku stlpca a nastav ju podla udajov, nie podla prveho riadku, kde je vela slov
bublikatka
07.07.17,11:30
kazdy riadok ma iny popis s inou sirkou... a pri transporte napriklad deli aj tisicky od seba...
ivka70
07.07.17,13:31
popis posun a del stlpce podla hodnot, co sa tyka oddelenia tisicok, treba ho pri transporte spravne nastavit
bublikatka
07.07.17,17:55
Vies mi to prosim presne napisat ako popis posunut a ako to nastavit? dakujem... mam v riadku napriklad kod choroby, presny nazov choroby a potom cisla - pocet hospitalizovanych, pocet zomrelych a podobne... dakujem za ochotu
bublikatka
07.07.17,20:25
dakujem, uz som to spravila cez rozbitie pdf na strany a potom transport pdf do excelu