lisette
07.07.17,23:36
Ahojte, radi by sme sa vybrali s priatelom na kratku dovolenku... k dispozicii mame asi tak 4, so stastim 5 dni, kedze cez leto si dovolenku vybrat neviem. Preto by sme chceli ist niekam autom, co je blizko od nas (Slovinsko, Chorvatsko niekde vyssie Istria, Krk). Mate nahodou nejake tipy, kde sa vam pacilo, a nebolo to daleko z SVK? P.S: deti nemame zatial, takze odpovede kde sa vam s detmi pacilo, nemusite, skor len pre dvoch, vdaka :)
Everibodi
08.07.17,00:37
Tak ja by urcite navrhoval ostrov Krk a mestecko Njivice.Je to na skok,od BA.si tam do 6.hodin,len odchod z ostrova si naplanuj na iny den ako je nedela,vtedy je komplet celý upchatý.
ivka70
08.07.17,07:28
Taliansko, Lido Jesolo alebo kludne aj Bibione.
Last minure ubytovanie pre dvoch na hociktorom hotelovom portali, takmer kazdy hotel ma bazen + je pri pieskovej plazi.
Pre mladych mnozstvo atrakcii, promenada, vela restauracii, obchodikov.
arizona
08.07.17,08:18
Istria-Pula,Rabac,Crikvenica a pod.
Alebo Taliansko-ostrov Grado
lujza.j
08.07.17,14:56
More ma hore fajn teplotu... http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n
buchač
08.07.17,16:26
Choď na Šíravu (Oravu, Liptov) a máš pokoj .
Pokiaľ ste z Bláááávy ? Nuž pevne verím, že ste tam ešte neboli !
...a aspoň podporíš slovenský turizmus.
jslancik
08.07.17,18:14
autom by som k moru už nešiel (nikdy nehovor nikdy). Cestou zabiješ dva dni. Pre tých, čo povedia, že idú v noci, tak asi to treba niekedy dospať... A obzvlášť, keď máte iba pár dní na dovolenku. Je rozdiel, či cestujete 2 dni zo 4 alebo 2 dni z 8 dní.

Odporúčal by som lietadlo (k moru sa lieta z viacerých letísk, nielen z BA). Nie je to také únavné a je to rýchlejšie... čo sa týka ceny, tak autom k moru je to drahé. Pod 200€ sa tam dostaneš jedine na elektrinu. A za stovku máš spiatočnú letenku k moru bez problémov (možno nie na poslednú chvíľu, a možno práve vtedy môžu byť pekné last minuty).

Každopádne dovolenka na 5 dní aj s cestou, to nie je dovolenka. A na predĺžený víkend k moru sa autom nechodí. Ale proti gustu žiadny dišputát, ako sa hovorí.
buchač
08.07.17,18:17
Čo dodať ?
Prvý a posledný odstavec ... ako keby som to ja napísal.

Ešte by som snáď dodal, že na pár dní sa ide na blint.
Jeden nikdy nevie, či zoženie ubytovanie, ktoré mu bude vyhovovať...ceny tiež.
arizona
08.07.17,20:39
Preco nie? Ved aj mnohe cestovky s uspechom ponukaju vikendove pobyty pri mori.

My sme boli pri mori viackrat autom / Chorvatsko,Taliansko/,ale nelutujem.Je to vyhoda, ze si urobime vlastny program a pochodime,kde sa nam chce,kludne aj dalej od more.Nie sme nicim viazani...

Taliani,ci Rakusania zase s oblubou chodia na 8 dnove dovolenky na Karibik.Ja zas nechapem toto. Velmi dlhy let, velky casovy posun.Este by som sa ani nespamatala z prichodu a uz by som zas letela dlhe hodiny domov...
No,ale 1000 ludi, 1000 chuti .-)
korela
08.07.17,21:31
arizona, presne tak.
lisette
09.07.17,19:41
Aj malo staci :)), lepsie ako nic...Navyse takych 4-5 dni je presne nas ideal, takze vlastne nevadi. Dlhe dovolenky ani neoblubujem, vsade dobre, doma najlepsie, a casto nechodime, najma ked u nas je leto high season a nemozem si vybrat volno. Inak lietadlom u nas to pada - ja nelietam vobec (predtym som lietala, kym som nemala let, ked pilot sam podaval kazdemu ruku a povedal ze za 20 rokov lietania nemal let ako tento, som rada, ze som medzi zivymi). Auto vdaka za teba! :)
jslancik
09.07.17,19:49
Lenže keď z tých 4-5 dnu ti dva dni zožerie cesta a veci s tým súvisiace, tak to asi nie je taký ideál...
lisette
09.07.17,20:15
Cesta je 6 hodin, tak tragicky to nevidim...aj keby sa to trocha pretiahlo... Mne to za to stoji a to je dolezite... tri dni full pri mori bohato stacia :) ako vravim lepsie ako nic, potom praca vola.