misko201
07.07.17,23:28
Dobrý deň
chcem sa opýtať, ako sa brániť proti klamlivej podanej žalobe na moju osobu. Žalobca si u mňa objednal web stránku. Stránku som mu dodal, vykonal školenie u neho doma kde bolo prítomných viac osôb. Príjemná atmosféra, káva.

Asi o týždeň na to žalobca zmenil správanie, chcel peniaze za web späť, že sa mu stránka nepáči. Vrátiť som mu ich odmietol, pretože svoju časť som splnil. (šlo o web s doménou a hostingom za 400€)

Žalobca začal navštevovať moje bydlisko v čase, keď som bol v práci, ohováral ma pred rodinou, vstupoval bez povolenia na súkromný pozemok domu, vyhľadal si adresu pracoviska mojich rodičov, kde o mne vuglárne pred verejnostou vravel, že mama má retardovaného syna a podobne, pričom rodičia mali z toho dosť stresy. Tiež ich telefonicky obťažoval.

Mne do telefónu oplzlé slová ako koko***, choď do pič*** bastar* atď z tohto dôvodu som si jeho číslo zablokoval, emailom som ho upozornil, aby upustil od tohto konania.

Ignoroval som ho.

Dnes po 4 mesiacoch mi prišla zásielka zo súdu, že na mňa podal žalobu, a žiada 1000€ ako "symbolické" odškodné. Celá žaloba je postavená na lži, že som web neurobil - pritom mám screenshot,dôkaz, kde je jasne vidno že bol hotový, že som nikoho nevyškolil ani nekonal školenie, že to on si školenie na urgencie vyžiadal a že to urobil bezodplatne a nejaké podobné bludy, pritom som u neho strávil vyše 3 hodín, kde som im ukazoval, ako zmeniť texty a obrázky, obaja on a jeho manželka, boli nadšení, že tomu chápu, že aké jednoduché - ale v žalobe uvádza. že školenie som neurobil.

Jednoducho, podal klamlivú žalobu na moju osobu.
Ako sa brániť? Ako postupovať?

Žalobu na mňa podal jeho syn, kde o sebe tvrdí, že to on je objednávateľ, pritom objednávateľom bol jeho otec s ďalším pánom.

Môj web čo som mu urobil zmazal, a teraz tam má nejakú šablónu wordpress.
ps.Išlo o ústnu dohodu, zavolali ma do kaviarne na stretnutie, kde mi vysvetlili, čo chcú teda akú web stránku, žiadna objednávka emailom iba ústna dohoda medzi nami bola, výber dizajnu nechali na mňa.




ďakujem
Mila123
08.07.17,05:58
a ako ti zaplatil? v hotovosti? prevodom na účet? je k tomu nejaký dôkaz?
misko201
08.07.17,08:44
vkladom na účet. To potvredenie o zaplatení piložil do žaloby ako listinný dôkaz, na ostantné sa odvoláva na našu ústnu dohodu, ktorej znenie, obsah samozrejme napísal do žaloby podľa seba teda ako to jemu vyhovovalo.
Soňa K
09.07.17,15:33
Vystavil si faktúru s popisom predmetu fakturácie ? Pretože úhradou vyjadril súhlas s fakturou a jej predmetom. Ak nie, je všetko tvrdenie proti tvrdeniu. Nájdi si právnika, netreba improvizovať. To, že obťažoval Tvoju rodinu, ktorá nemá s dodanim služby nič spoločné, mu na súde plusove body nepridá, ale o faktoch nehovorí nič.
marleau
10.07.17,05:16
Na tvojom mieste by som ničoho nebál, dokonca ja by som sa tešil na súd.
misko201
10.07.17,10:05
dakujem. na faktúre je uvedené iba : tvorba web stránky.
mám napísať do 15 dní súdu vysvetlenie a tiež mám dať vedieť, čí súhlasím s konaním bez pojednávania. Mám súhlasiť s pojednávaním alebo nie?
misko201
10.07.17,10:06
dakujem. mám napísať do 15 dní súdu vysvetlenie a tiež mám dať vedieť, čí súhlasím s konaním bez pojednávania. Mám súhlasiť s pojednávaním alebo nie? Vo vysvetlení súdu môžem povedať, že žaloba je klamlivá, lživá ?
Soňa K
10.07.17,12:43
Vo vysvetlení popis skutočnosť, išla by som bez pojednávania a nebála by som sa . Úhradou faktúry v plnej výške súhlasil so službou tak, ako bola dodana.
misko201
10.07.17,13:25
Hm lenže oni uhradili celu fa vopred. Najprv bola dohoda na 450€ s tým že 50% vopred a 50% po dokončení. Dohodu však zmenili, žiadali zľavu 50€ s tým že uhradia všetko vopred.
Soňa K
10.07.17,14:43
Reklamovali službu pisomne alebo mailom ? Aké máte doklady okrem faktúry a výpisu z bu s úhradou faktúry ?
misko201
10.07.17,15:24
nie, nič nereklamovali, iba telefonicky žiadali peniaze späť štýlom : davaj prachy naspäť lebo súd a že odomňa budú žiadať súdne státisicové odškodné ak im nevrátim peniaze. Začali vyvíjať nátlak - návštevy rodiny, rodičov v práci, ohováranie na verejnosti pred susedmi a kolegami rodičov atď, preto som s nimi všetku komunikáciu ukončil , kde som ich prosil, aby s tlakom prestali. Dokonca som im napísal, že im všetko vrátim ak sttým prestanú... ale neprestali, otravné telefonáty, vulgarizmy atď jednoducho chcel som im aj všetko vrátiť nech mám pokoj, ale ich odpoveď bola

VRÁŤ a my sa este rozdhoneme, čo to dáme na súd.

V tomto momente som zablokoval ich čísla. Koniec komuinikácie. Hrozné niečo. Ešte teraz sa mi len spomienky na to hnusia.
Soňa K
10.07.17,15:40
To je nepríjemné, ale súd sa bude zaoberať faktami a dokladmi a tam nemajú čo ukázať.
marleau
10.07.17,17:42
toto ja neviem , ale napriek nášmu podlému súdnictvu ak á niekto pravdu, dôkazy k nej a ešte je protistrana hulvátska, tak sa nemá prečo súd prehrať. To nie je jazda futbalového reprezentanta alebo prenájom budovy, aby sme boli prekvapený rozsudkom.