KatkaBS
21.07.06,14:19
Prosím vás o radu.
Vybrali sme v zahraničí(v Čechách) z bankomatu peniaze, 10 000 českých korún.Nemáme žiadny doklad o tom. Prišiel nám výpis z účtu, na ktorom je uvedené: výber z bankomatu v zahraničí a suma nejak myslim 13 245,60 (napriklad). Ako to mam zaúčtovať? Prosím poraďte mi. Mám to dať priamo do slovenskej pokladne, celú tu sumu, alebo vytvoriť zahraničnú pokladnu... neviem... prosím o radu. Dakujem.:confused:
DanielaT
21.07.06,12:22
ak budete nahradu vydavkov poskytovat v SKK, tak by som aj ten vyber dala rovno do SK pokladne a prilozila listok z bankomatu. Ak vsak budete hradit v CZK, tak by som to dala cez valutovu pokladnu.
KatkaBS
21.07.06,12:24
No v tych čechách sme nič nekúpili,takže sme nič neminuli. a lístok z bankomatu práveže nemáme. Tak neviem ako teda s tým. Dakujem
DanielaT
21.07.06,12:30
mate stale tych 10tis. CZK? mate valutovu pokladnu?
KatkaBS
21.07.06,12:36
Ano, peniaze v podstate mame. No a valutovu pokladnu zatial nie, este sme nemali taky pripad,toto je po prvy krat,preto neviem co s tym. Ked ani nemam doklad o tom,ze v tych cechach to vybrali. len vypis z uctu zo slovenska...
DanielaT
21.07.06,13:11
kedze niekde tych 10tis. CZK vykazat musis, zaviedla by som valutovu pokladnu. ten kto ich vybral, by ti ich teraz mal vratit a ty urobit prijem do pokladne. tot moj nazor
KatkaBS
21.07.06,13:24
Dakujem. Tak to urobim tak. Ak ma este niekto taku skusenost a znalost, nech pomoze. Dakujem.
Zoltán Kovács
21.07.06,15:12
Tie peniaze sa vyberali zrejme počas služobnej cesty. Keď budeš robiť vyúčtovanie služobnej cesty tak to zúčtuj do valutovej pokladne.

Výber v ČR 335/221

Vyúčtovanie SC 512/211AE pokladňa v SKK
211AE/335 odovzdanie tých 10.000 CZK
KatkaBS
24.07.06,10:25
No tie korunky sa vybrali preto, lebo konatel isiel do Ciech s rodinkou a akosi sa im nieco zapacilo,tak vybrali z uctu firmy. Takze do firmy sa nic nekupilo, peniaze ostali neminute. Takze ziadna sluzobna cesta. Co teda v takomto pripade. Dat len proste vyber z úctu a vklad do valutovej pokladne? Dakujem
Tweety
24.07.06,10:27
No tie korunky sa vybrali preto, lebo konatel isiel do Ciech s rodinkou a akosi sa im nieco zapacilo,tak vybrali z uctu firmy. Takze do firmy sa nic nekupilo, peniaze ostali neminute. Takze ziadna sluzobna cesta. Co teda v takomto pripade. Dat len proste vyber z úctu a vklad do valutovej pokladne? Dakujem
Áno, presne tak.