charles91
08.07.17,13:12
Zdravím,
v PQ mam 2 dotazy, ktorých výsledkom sú 2 tabulky, ktorých je formát uplne rovnaký. Rovnaký je aj zdroj, odkial sú tabulky.

Chcel by som tieto dve tabulky spojiť, a to tak, že z 2 tabuliek by bola jedna veľká. Pod prvú tabulku by sa napojila druhá.

Viete mi poradiť, ako to docieliť ?

Za rady a nápady vopred ďakujem.
mepex
07.08.17,17:48
Celý "dotaz" v PQ je definovaný ako postupnosť krokov (v jazyku M), ktoré sa vykonajú so vstupnými údajmi (asi budú dva podľa počtu výstupných tabuliek). Dajú sa zobraziť v tabuľke z ponuky Data - Show Queries, alebo Show Pane v ponuke Power Query. Jednotlivé dotazy sa dajú Editovať a z nich sa dá vyčítať, od kadiaľ sa načítavajú vstupné údaje. Spojenie sa dá dosiahnuť príkazom Append, ktorý je možné vybrať v ponuke nového datazu z Combine Queries. Tam sa dá vybrať z ktorých dotazov sa majú údaje spojiť pod seba. Potom je asi Vaša požiadavka, aby sa nezobrazovali údaje z dielčich dotazov, ale iba zo spojenia. Ta sa dá nastaviť v ponuke dotazu (pravé tlačidlo myši na dotaz) Load to, kde stačí zadať iba pripojenie, alebo do tabuľky a jej umiestnenie. Prikladám príklad riešenia Index je doplnené por.č. riadku, lebo pre ukážku som dal údaje po spojení zoradiť podľa 1. stĺpca.