Tony1
10.07.17,10:13
Ja mám takú možno zvláštnu otázku:
zamestnanec sa ma pýtal, že je si vedomý, že porušuje zákon, keďže si žiada bonus na dieťa, ktoré s ním nežije v spoločnej domácnosti, ale ako si to Daňový úrad overí, že spolu nežijú? Dieťa žije v zahraničí s matkou a aj keď ho presviedčam, že sa to nesmie, tak je zvedavý, ako by nato prišli, že spolu nežijú.
veronikasad
10.07.17,08:14
Sú rozvedení?
Tony1
10.07.17,08:16
áno
Estetic
10.07.17,08:17
Cez sociálku-navštevuje tu školu?škôlku?
Tony1
10.07.17,08:20
Nie, študuje v zahraničí, aj som mu vravela, že tým, že chodí na vysokú, bude treba potvrdenie o návšteve školy a je jasné, že škola je v zahraničí. Ale tvrdí, že je na internáte a že to nikto zisťovať nebude. No ja by som to neriskovala, ale nechce si dať povedať.
veronikasad
10.07.17,08:24
Komu bolo dieťa zverené do výchovy? Vek dieťaťa?
veronikasad
10.07.17,08:27
To že študuje v zahraničí nie je dôvodom na nevyplatenie daňového bonusu. Ak ide o dospelé dieťa, nie je potrebné ani súdom zverenie do výchovy.
Platí na dieťa výživné?
Tony1
10.07.17,08:31
áno, riadne platí.
veronikasad
10.07.17,08:37
Ten DB by poberal po dohode s matkou a dával ho dieťaťu, alebo chce na tom "zarobiť"?

Ak prinesie potvrdenie o návšteve školy, teda dieta bude o ňom vedieť, ja by som mu ho asi začala vyplácať, pokiaľ dieťa nemá v zahraničí aj trvalý pobyt.
Tony1
10.07.17,08:48
Dieťa má trvalý pobyt stále na Slovensku, len už od mala žije s matkou v zahraničí. Vraví, že tie peniaze by dal synovi, nechce ich pre seba. Len nevie, či niečo také ako DB existuje aj tam a či to nepoberá matka na dieťa. Či by sa napr. to "nebilo". Len neviem,či sa to dá zistiť, aj keby mama niečo také brala na dieťa v Rakúsku, či to slovenské orgány vedia overiť, že sa na dieťa berie duplicitne.