Tahoa
21.07.06,15:30
http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif
Ak SZČO podnikajúca na základe iného ako živnostenského oprávnenia si chce sama založiť "mediačné centrum", ktoré podľa nariadenia MS SR musí byť zverejnené v Obchodnom vestníku, je povinná účtovať v sústave PÚ /§ 37 OZ/, alebo sa na ňu vzťahuje "nejaká "výnimka, ktorá je uvedená v odkazoch ?

Ďakujem.
STRELEC
22.07.06,03:37
[quote=Tahoa]http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif
Ak SZČO podnikajúca na základe iného ako živnostenského oprávnenia si chce sama založiť "mediačné centrum", ktoré podľa nariadenia MS SR musí byť zverejnené v Obchodnom vestníku, je povinná účtovať v sústave PÚ /§ 37 OZ/, alebo sa na ňu vzťahuje "nejaká "výnimka, ktorá je uvedená v odkazoch ?

Pokiaľ sa fyzická osoba, ktorá je podľa osobitného oprávnenia (Zákon 420/2004 o mediácii) mediačným centrom zapisuje do OR, tak vedie PÚ.
marcik
12.03.07,15:35
Prosím mám práve jedného zamestnanca ktorý tento rok teda v r.2006 začal podnikať na základe toho zákona 420/2004 o mediácii. Naozaj musí viesť Pú? Veď som mu chcela urobiť JÚ a DP typu B. Dúfam že PÚ iba ak je zapísaný do OR. Prosím súrne!
marcik
12.03.07,16:39
Prosím? nik neporadi?
STRELEC
12.03.07,18:48
Prosím? nik neporadi?Poradím - zákon je jednoznačný. Rešpektuj ho! Nič iného nezostáva :). Veď to nie je zas rozsah veľkej akciovky!!!
marcik
13.03.07,05:01
Takže ak som to správne pochopila PÚ iba ak je zapísaný do OR, a on zapísaný nie je, takže mu môžem urobiť daňové v JÚ?
STRELEC
13.03.07,05:49
[quote=STRELEC;276124]
Pokiaľ sa fyzická osoba, ktorá je podľa osobitného oprávnenia (Zákon 420/2004 o mediácii) mediačným centrom zapisuje do OR, tak vedie PÚ.

+ doplním: podľa citovaného zákona sa mediátor zapisuje do OR. Vedie PÚ. Možnosť voľby nemá.
Myslím, že taký mediátor by nemal byť ani bohvieako zložitou alebo veľkou agendou. Veď je to vlastne typovo "úradník". Prečo sa brániť PÚ. Až tak viac práce oproti JU nepribudne.
Tahoa
14.03.07,07:20
Pochopila si správne.PÚ len ak má zriadené mediačné centrum registrované v OR