Zoyča
12.07.17,11:44
Asi pred 8 týždňami sa nám narodilo 7 škrečkov.Bolo všetko v pohode a zrazu nám jeden zdochol vraj niečo z vnútornosťami a teraz dva ďalšie.Vždy majú niečo so zadnými nožičkami iba sa plazia a potom zdochnú...Prosím pomôžte mi ja už neviem čo mám s nimi robiť...
kopretinka
12.07.17,10:19
veterinár?
arizona
12.07.17,10:31
A ako poradil veterinar?
Chobot
12.07.17,13:59
kopretinka, arizona - ako nehnevajte sa, ale skutočne kvôli jednému skapatému škrečkovi utekať s celým chovom k veterinárovi... to už preháňate. A snáď neponesie to skapaté mláďa k veterinárovi na pitvu....

Zoyča, naprv pár otázok - Aké sú to škrečky? Obyčajné zlaté? Alebo nejaký iný druh - džungarský, roborovský...?

Sú spolu so samcom?

Ako vieš, že mal niečo s vnútornosťami? Kto to povedal?

Inak 8 týždňov - to už sú dostatočne veľké tie mladé a samostatné. Treba ich už od samice oddeliť. Ja som ich oddeľoval už po 3-4 týždňoch, podľa toho, ako boli veľké.

Mne to príde, že niektorý dospelý jedinec - buď samec alebo matka im ublíži.

Alebo máš nebodaj spolu viac dospelých jedincov, ktorí majú mladé? Škrečok je individualista, nemá rád skupinu.
arizona
12.07.17,19:33
Nie, nehnevam sa. Ale ked mam doma zvierata,ktore maju nejaky zavazny zdr.problem, tak utekam k veterinarovi ako prve. Ja som bola u veta aj s malou korytnackou, xi...
kopretinka
12.07.17,22:52
a akože čo?bola som u veter. so psom a predo mnou boli so škrečkom.....