Hubka
21.07.06,15:59
Zdravím všetkých "poraďákov",
nedopatrením som v liste, ktorým oznamujeme zamestnancovi, že s ním končíme PP v skúšobnej dobe, uviedol nesprávny dátum: namiesto V ......, dňa 19.07. sa mi podarilo napísať 19.06. Predstavuje táto chyba pre mňa nejaký problém? V liste je uvedené, že PP končí tretím dňom od doručenia listu.
Chybu som zistil až po odoslaní.Ďakujem za všetky vaše názory.
Hubka
Evanka
21.07.06,14:26
Zdravím všetkých "poraďákov",
nedopatrením som v liste, ktorým oznamujeme zamestnancovi, že s ním končíme PP v skúšobnej dobe, uviedol nesprávny dátum: namiesto V ......, dňa 19.07. sa mi podarilo napísať 19.06. Predstavuje táto chyba pre mňa nejaký problém? V liste je uvedené, že PP končí tretím dňom od doručenia listu.
Chybu som zistil až po odoslaní.Ďakujem za všetky vaše názory.
Hubka
V skúšobnej dobe možno pracovný pomer skončiť najneskôr v posledný deň jej trvania.
Podľa mňa je skončenie PP dané pevným dátumom a preto sa mi zdá chyba vo formulácii že PP končí tretím dňom od doručenia listu.

V tom, že list bol datovaný mesiac skôr nevidím problém, veď mohol byť vtedy aj skutočne napísaný.
Podľa § 72 Zákonníka práce
Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť, teda doručené mu to mohlo byť aj o mesiac skôr. Ale v liste by mal byť pevný termín skončenia PP.
Hubka
21.07.06,14:44
Evanka,presné znenie výpovede v skúšobnej lehote, aj s " pp končí tretím dňom od doručenia" som prevzal z odbornej príručky istého vydavateľstva. Myslíte, že by odporúčali nesprávne formulované dokumenty?
Zoltán Kovács
21.07.06,15:18
Evanka,presné znenie výpovede v skúšobnej lehote, aj s " pp končí tretím dňom od doručenia" som prevzal z odbornej príručky istého vydavateľstva. Myslíte, že by odporúčali nesprávne formulované dokumenty?

Môže sa stať, že tá odborná literatúra sa pomýli. A čo keĎ to prevezme s dátumom, ktorý je už po skončení skúsobnej doby. Napr. skušobná doba je do 31.07.2006. Výpoveď bola zaslaná 19.07.2006. Na pošte je úložná doba aj 18 dní. Zamestnanec prevezme zásielku 02.08.2006.

A už máš problém, nakoľko je po skúšobnej dobe. A vtedy už platia iné pravidlá na ukončenie pracovného pomeru. Napr. výpovedná lehota (2 mesice), odstupné vo výške 2mesačnej priemernej mzdy.

Tiež by som do takejto výpovede uvádzal pevný dátum.