branislavp
14.07.17,08:26
Mám krásne klasické muškáty a na listoch od húseníc poškodené - vyžraté. Aký prípravok by bol účinný, vie niekto poradiť? Ďakujem.
lujza.j
14.07.17,06:32
Toto aj mna zaujima.....okrem listov,zeru-vyzieraju puky kvetov...tie su sama diera...minuly rom som mala....
branislavp
14.07.17,06:39
moje muškáty majú veľa naviazaných pukov, ale sa rozvíjajú pomalšie, je ich veľa. Muškáty prihnojujem, polievam podľa potreby a sú zasadené v novej hline na muškáty. . Tak neviem odkiaľ sa nabrali tie húsenice.
DANAK1
14.07.17,07:08
ahoj! už zase sú? jaj, mala som ich dva roky za sebou, nanesú ich tie biele motýle - ale netuším s čím to postriekať, riešim to iba tak, že olamujem napadnuté kvety... takže znova nič nebudem mať...
lujza.j
14.07.17,08:37
včera som to riešila kvetinarstve...bola som si kupiť hnojivo.....priletí "to" vzduchom....ak ich budem mať opäť....kupim postrek....kupujem hnojivo rozkvet...a oni majú aj postreky...
Anika61
14.07.17,09:24
Zbierať a ničiť.....alebo postrek...
www.pluska.sk/izahradkar/nasi-odbornici/okrasna-zahrada-izbove-rastliny/ingrid-kovacicova/aky-postrek-pouzit-husenice-muskatoch.html
branislavp
14.07.17,22:52
pôjdem si kúpiť postrek, zatiaľ to riešim prezeraním listov a polievam ich mydlovou vodou, ale iba hlinu, nie listy a kvety. Ešte skúsim poliať cesnakovým roztokom, Takto som ošetrovala ruže, keď z jari mali veľa zelených mšíc.. Tým to veľmi pomohlo, zakrátko to bolo vidieť aj na llistoch, boli až také lesklé a aj sú aj listy krásne aj kvety. Tie pestujem na záhradke.
lujza.j
09.09.17,18:33
Tak uz aj u mna ..vrrr....kupila son postrek...tak uvidim...este keby menej fukalo...