velika01
14.07.17,17:17
Ahojte, potrebujem poradit, lebo uz neviem.ako dalej...s otcom.dietata sme rozideny cca 2 roky..na vyzivnom a stretavani sme sa horko tazko dohodli za asistencie pravnikov...nikdy som.otcovi dietata nebranila v stretavani sa so synom(raz je to jeho otec nech je aky je)aj mimo sudom určených terminov...poslednu dobu ale robi velke problemy a vyvolava sceny pred synom, ktorý to velmi zle nesie ale popritom neda na otca dopustit...napriek mojim snaham normalne mu dohovorit sa situacia zhorsuje..teraz ma dokonca pred synom obvinil ze som ho zbila a vraj syn(6rokov)ma videl a.dosvedci mu to...manipuluje synom a snazi sa aj mnou...vyhraza sa mi, vydiera ma...ja uz naozaj neviem ako dalej...a vsetko pred synom...vzdy som brala v prvom rade ohlad na syna, ten je za.nim cely blazon..ok je to jeho otec..som uz v stadiu ked musim.urgentne riesit obmedzenie styku so synom, musim s malym chodit k psychologicke..bohuzial teraz su prazdniny...moja otazka znie..mozem podat ziadost aj bez pravnika a co vsetko k tomu potrebujem?
Terezia13
14.07.17,15:24
jedine cez súd - podať žiadosť o úpravu stretávania sa s otcom
velika01
14.07.17,15:38
Asi sa tomu nevyhnem aj led som.sa snazila..koli synovi...len sa bojim, ze aj ak by to sud schvalil a.byvaly by sa stretaval so synom, bude ho o to viac stvat proti mne..co uz teraz robi....v kuse to dieta manipuluje a neda si dohovorit...
Terezia13
14.07.17,15:53
všetko treba do tej žiadosti napísať a zdôrazniť, že takýto stav má zlý vplyv na psychiku dieťaťa
veronikasad
14.07.17,16:08
Úplným zákazom nič nevyriesis, to by si sa musela odsťahovať na druhý koniec republiky.
Pokúste sa nájsť zlatú strednú cestu, syn otca potrebuje, najmä ak nemáš v rodine iný mužský vzor, ktorý by otca ciastocne nahradil (deda, tvojho brata...)
veronikasad
14.07.17,16:08
Koho si zbila?
velika01
14.07.17,16:41
No neviem..uz sa o to snazim nejaky ten cas, normalne s nim komunikovat...bol u detskej psychologicky na moje aj jej naliehanie..nasluboval a hned prvy vikend presne to iste...s nim sa fakt neda akokolvek sa snazim..jemu ide len o to ako mne ublizit zato ze som.si dovolila odist a vobec neberie ma vedomie ze to synovi ublizuje aj ked presne to kazdemu vyklada..totalna schizofrenia...
anet
15.07.17,07:40
Plne ti rozumiem, som na tom rovnako, ak nie horšie ako ty. Podstatný rozdiel je asi ten, že on odišiel, on podal o rozvod (myslel si, že má tým môže zastrašiť, vydierať) Nevyšlo mu to a tak nerobí nič iné len prieky. Rozprávať sa s ním nedá vôbec, ohľadne malej komunikujeme cez sms, aj na to mi vždy napíše, že je to len môj názor, ktorý ho nezaujíma. Prešli sme si už všetkým vyhrážkami, nátlakom, vydieraním ... nič sa s tým nedá robiť, musíme to vydržať.
Obávam sa, že sa ti nepodarí ani prostredníctvom súdu obmedziť styk. Na to musia byť veľmi vážne dôvody.
profesional
18.07.17,07:46
Požiadaj o výkon dohľad Úrad práce sociálnych vecí a rodiny. Aj bez rozhodnutia súdu môžu vykonávať dohľad pri ich stretávaní sa A ak by zistili, že styk maloletého s otcom má pre maloletého zásadne negatívne dôsledky, majú právo oni dočasne obmedziť ich styk s tým, že následne bude musieť vec riešiť súd. Málo kto to vie, ale oni majú právo dočasne upraviť rozsah a styk, ak je to v záujme maloletého dieťaťa. Ale len dočasne. Vo finále sa súdu nevyhneš.
velika01
18.07.17,09:23
dakujem, zajtra idem na socialku...ku dnesnemu dnu mi ani vyzivne nevyplatil ...na truc.. chce ma vytresta za to ze sa nespravam ako on pozaduje...tento vikend bol syn u neho..uz v piatok pri preberani mi nevyberavo pred synom nadaval a este horsie to bolo v nedelu, ked mi ho doviezol...syn nechcel ist ani domov...len som ho nalakala na to ze varim musim ist do kuchyne, vtedy siel...vecer ked som sla do obchodu, mi syn sam od seba povedal, ze uz k tatinkovi nechce ist, lebo sa stale venuje len frajerkam(jeho slova) a jemu nie...ale zasa velmi rychlo na to zabudne...tak ja uz fakt neviem..
Dav
18.07.17,09:53
Stretávanie určiť súdom, požadovať, aby súd posúdil psychický profil otca dieťaťa a priložiť posudok syna, aké to má následky. Trvať na stretávaní na obmedzený čas, napr. 2 hodiny a v Tvojej prítomnosti. V prvom rade je záujem dieťaťa, a ak máš pochybnosti o tom, ako trávi čas s otcom, tak by som tak maličké dieťa nedokázala nechať samé na 2 dni preč z mojich očí. To je stav, kedy je citové vydieranie postavené nad záujem dieťaťa a z dieťaťa je rukojemník. Toto súdy zohľadňujú a upravujú styk s dieťaťom na pre dieťa únosnú mieru .Ale treba mať nevyvrátiteľné dôkazy a lekárske posudky.
profesional
18.07.17,11:16
Ak neplatí výživné, tak to daj na exekúciu. A ak nezaplatí včas 3 výżivné, podaj na neho trestné oznámenie.
velika01
18.07.17,11:22
uz som s nim bola koli tomu u detskej psychologicky, mam dalsie stretnutie mat ale az po prazdninach...zatial sa porozpravam zo socialkou a uvidim co mi povedia na to, co mi vyssie radili...zajtra rano tam idem...
presne tymto mu zakazdym argumentujem...vysmieva sa mi do ksichtu a pred malym mi nadava do sprostych atd...takze uz to budem riesit...syn zacne v Sept. chodit do skoly, no aky vplyv to moze nanho mat...