Blonde
22.07.06,15:08
Chcem začať podnikať v zriadení internetovej čitárne (kaviarni), a tak si pripravujem niektoré podklady. Pre vedenie účtovníctva chcem použiť SW od fi KROS s.r.o ALFA. Prosím Vás aké máte s týmto SW skúsenosti, resp.iné odporučenie. Pekne ďakujem za všetky Vaše názory.
Monika Kováčová
22.07.06,13:09
Hore je okienko Hľadaj..., napíš tam ALFA, a hneď uvidíš aký sú s ním všetci spokojní... :rolleyes:
P.S. Ja ho síce nepoužívam, ale skúšala som ho, je o.k.
Blonde
22.07.06,13:36
Pre ermon: Ďakujem za radu. Naozaj tam je veľa príspevkov na túto tému. A teraz už naozaj neviem či áno, či nei. Ale koľko ľudí, toľko chutí. Ešte raz ďakujem
Monika Kováčová
22.07.06,13:47
no vidíš... a to som ti chcela pomôcť.
Blonde
22.07.06,13:56
Moooooc si mi pomohla, mám v tom lepší prehľad, môžem sa rozhodnúť, skúšať demo verzie. Ďakujem
Lucy
22.07.06,14:10
Vieš, každému vyhovuje niečo iné, a aj podľa toho, v akom systému si bol zvyknutý predtým pracovať.

Táto téma tu už bola rozobraná, aj spokojnosť so SW od Kros, ale ked máš nejaké doplňujúce otázky, tak sa pýtaj.

Alebo si stiahni demo a vyskúšaj, najlepšie je presvedčiť sa na vlasné oči :)

Ja osobne som s Alfou spokojná :rolleyes:
STRELEC
22.07.06,23:37
Z celoslovenských programov (nikdy by som nechcel "lokálny" program aj keby bol akokoľvek geniálny, či lacný) - odporúčal by som vyskúšať MRP. Nie som ich dealer, len dlhoročný užívateľ. Spokojný. Cena s upgrade cez internet je ozaj "priechodná".
Výber software je ale skôr otázka ako sa s tým-ktorým programom človeku robí. U výstupov, vyhľadávaní a pod. veľké rozdiely snáď ani nemôžu byť.
Blonde
23.07.06,08:09
Ďakujem Lucy. Stiahol som si demo a skúšam podľa manuálu.
Zoltán Kovács
23.07.06,08:16
Súhlasím so STRELCOM, nikdy by som nepoužíval "lokálny" program od nejakého šikovného programátor. Nie je istota novších verzii, prispôsobenia legislatívy atď. A šikovný programátor, ešte nemusí ovládať zákony, ktoré sa maj brať do úvahy pri spracovávaní účta.
Ja osobne používam balík MRP. Som s ním spokojný a maximálne vyhovuje mojím požiadavkám.

Ale mať dobrý program ešte neznamená vedieť účtovať. Človek musí poznať aj problematiku účtovníctva a daní.
Monika Kováčová
23.07.06,08:26
Súhlasím jednoznačne. Veľa podnikateľov si myslí, že ušetrí óóbrovskééé peniaze, ak si nedá robiť účtovníctvo odborníkovi :o . Zainvestuje 8-10000 do softvéru a myslí si, že je to všetko. Potom sa mi stane, že donesie peňažný denník aby som vypísala to trápne 10 stranové tlačivo čo treba odovzdať na daňový úrad a zistím, že napríklad osobnú spotrebu dáva do kolonky mzda - (šak moja výplata, ne?), benzíny komplet do nákladov aj keď nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel atď. No niekedy sranda...
Zoltán Kovács
24.07.06,05:56
A v takýchto prípadoch, ako spomína ermon, sa stane, že podnikateľ pozerá na účtovníka ako keby bol darmožráč. Veď zvýšil základ dane (oprava neuznateľných výdavkov) a ešte si aj vypíta peniaze za svoju robotu. Ale to už nepochopí,že na pokutách mu bolo ušetrené niekedy viacnásobne výššia suma, ako zaplatil viac dane.