uplnynovacik
16.07.17,09:50
Dobrý den,

chcela by som požiadať o radu. Sestra žije v byte s priateľom a ich synom (sestra s priatelom nie su manželia). Kúpili spoločne byt - obaja su spoluvlastníci a rovnako na oboch je písaná zmluva o hypotekarnom úvere - so štátnym príspevkom pre mladých.

Dohodli sa že sestra priatela vyplatí z bytu jeho podielom. On s tým súhlasil. Ked však prišlo na podpisovanie zmluvy že sa mu vyplatí podiel - povedal že to nepodpíše.

Nemate nejakú radu alebo skúsenosť ako v takomto prípade konať ? Pretože život v spoločnom byte ked si tam dvaja ludia nerozumeju a hadaju sa - nemá žiadny význam a na dieťa to nema dobrý vplyv.
sito
16.07.17,08:05
:D:D:D
draik
16.07.17,09:23
Ak nedôjde k dohode, možno sa domáhať zrušenia a vyporiadania podielového spoluvlastníctva súdnou cestou. Jeden by vyplatil druhého a stal sa výlučným vlastníkom, zároveň bude potrebné vyporiadať vzťah zo zmluvy o hypo.
sito
16.07.17,11:20
:eek: Nie! Nie, že by taká situácia reálne v živote nemohla nastať, ale? Ale, kto to píše? Truľo, na porade to môže byť podvrh :);)

Inak k darik, odpovedi niet čo dodať, leda bod! Stalo sa.

Truľo, belino dilino, amsterdam, nikdy tu nie je sám, vždy si môže povedať duchov tu ja mám. :D :);)
uplnynovacik
16.07.17,14:07
Tzn žiadne iné páky neexistujú len ťahať to smerom na súd teda. Vdaka za odpoved :)
sito
16.07.17,14:09
Truľo zdrhol aj so svojím komentárom, ani smrad tu po ňom neostal, ale jeho duch sa tu vráti. :);)
jelalim
16.07.17,16:39
Ako to on chce riesit? Chce on vyplatit ju? Ci tam chce byvat a situacia mu vyhovuje?
uplnynovacik
16.07.17,18:43
Velmi dobrá otázka....Nemyslím si že by ju chcel on vyplatiť. Osobne si presne myslím, že tam chce bývať naďalej - však takto mu to vyhovuje, ked sa pohadaju proste odíde a nech sa stará sestra
Nič si nevybaví tak aby to seste ulahcil - ked potrebuje niečo aby si trochu upravil v práci - povie jej že sa nedá, ale ked potrebuje kamarát, hned si s nim vymení smenu. Ani len nepožiadal v práci o to aby mohol chodit do roboty o 30 minút neskor (nie že by sa nedalo, ani to neskúsil) aby zaviezol syna do školky a sestru do prace (on má auto a cestu do práce maju so sestrou spoločnu). Takto sa v pohodicke sám (bez dieťata ktoré nechce ísť atd atd) zavezie do práce a sestra nech letí cez cele mesto pešo (odprevadí malého) a potom na druhú stranu mesta do roboty nech uteká. Ešte som nepočula že by si vyčerpal nejaké Pčko u lekára - že by tam išiel s malým- všetko sestra. Sestra má 1 robotu plus 2 dalšie na doma. V tomto smere podpora žiadna z jeho strany - že by za ten čas postrážil malého- velmi výnimocne sa hecne. To sestra musí riešiť tak že ho dá k babke, lebo on by sa max 1 hodku o neho postará a ked už ho to nebaví pustí mu TV alebo dá sladkosti -aby bol tichúčko. Nechcem hovorit že je úplne zlý. To nie, ale v tomto smere vidieť že niekto sa ide pretrhnúť (moja sestra) a on si ide v klídku a tak sa nedá dlhodobo fungovat. Tak aj preto toto mu vyhovuje, on nevidí žiadny problém, ved on má pohodu všade aj v bytíku.
vicktor
17.07.17,07:58
Ked sa pohadaju, potom sa aj udobruju? Ak ano, nedivim sa ze nechce odist.
Sestra sa preco neodstahuje?
uplnynovacik
17.07.17,19:20
Už len bývajú pod jednou strechou. Sem tam vidím, že majú aj lepšie dni ale to je málokedy (asi su z toho unavení sa stále hádat alebo sa snažia pred synom alebo proste nekomunikuju so sebou a su v iných izbách )

Sestra na priatela vrčí - je už na neho alergická (to už je jej automatická reakcia na nho po niekolkych rokoch dohovarania mu aby nerobil to a ono a on dokola sa vracial k tym istym chybam). Občas mi je ho aj lúto priznám sa, ked vidím takú sestrinu reakciu, no potom si spomeniem z čoho to všetko pramení.

Osobne si myslím, že ked žil ešte sestrin priatel so svojimi rodičmi (ked bol mladý), tak jeho otec sa moc extra nestaral. Náš oco mu aj dohováral aj ja, ale asi mu to ide jednym uchom dnu a druhym von - hoci pritakáva, 2 dni seká dobrotu a potom si ide svoje. A myslí si že to čo robí postačuje.
uplnynovacik
17.07.17,19:26
Sestra prečo sa neodsťahuje ? Nemá kam ísť, jedine že by predali byt...ale to je to isté akoby ho vyplatila (pre jeho stranu teda to je to isté). Vyplatenie podielu pre neho je najrychlejšie riešenie a zaroven by nemusela sa natahovat so stahovaním a brat si volno v praci atd atd. Preto to chcela riešiť vzájomnou dohodou s vyplatením podielu.