Orim
23.07.06,00:14
Aké služby vám chýbajú a koľko by ste za ne boli ochotný dať.

Napríklad donáška nakúpeného tovaru domov. Nemyslým tým práčky, ľadničky a pod.

Myslel som nakúpený tovar - potraviny ako také. Napríklad chlieb, múka, mlieko, minerálky, pivo, ešte prachy na pranie a pod. Bežný nákup ako v Tesku, Coope, Kauflande a pod.

:) Čo by ste povedali, za taký nákup okolo 1200.- Sk a jeho privezenie tak za 150.- Sk
STRELEC
22.07.06,22:21
Ja osobne aj hej. Keď si dávam doniesť papier, či toner do tlačiarne zhodou okolností za rovnakú cenu?
Mám ale problém - ako si dám kolu v Hypertescu, keď proviant príde domov? :)
Ďalej - pri dnešných cenách PHL a potrebe amortizovať a udržiavať vozidlo to nemusí byť moc efektívne.
Ivana Š
22.07.06,22:24
Aké služby vám chýbajú a koľko by ste za ne boli ochotný dať.

Napríklad donáška nakúpeného tovaru domov. Nemyslým tým práčky, ľadničky a pod.

Myslel som nakúpený tovar - potraviny ako také. Napríklad chlieb, múka, mlieko, minerálky, pivo, ešte prachy na praniea pod. Bežný nákup ako v Tesku, Coope, Kauflande a pod.

:) Čo by ste povedali, za taký nákup okolo 1200.- Sk a jeho privezenie tak za 150.- Sk
Orim! Fíha :eek:
Paula
23.07.06,05:11
Orim! Fíha :eek:

Ivana, dobrý postreh ;) ...takže ide asi o prieskum, či sa oplatí vybaviť si licenciu na taxislužbu pre odvoz domácich zásob + odvoz prachov do čistiarne, či práčovne a späť :rolleyes: . Nuž, kto nevlastní auto a prachy má, asi prejaví o túto službu záujem.
Monika Kováčová
23.07.06,07:32
ORIM, ja STRAŠNE STRAŠNE potrebujem takúto službu: žehlenie, žehlenie a :) ešte raz žehlenie. Normálne práčka operie, ja povešiam, slniečko vysuší ale nie je toho, kto by to ožehlil. Čo ja viem - jeden kôš prádla za 500,- Sk- 700,- Sk. Možno nejaká dôchodkyňa, by sa aj pretrhla od roboty... ak nie som teda sama, čo má so žehlením problém...
Orim
23.07.06,08:06
Ivana, dobrý postreh ;) ...takže ide asi o prieskum, či sa oplatí vybaviť si licenciu na taxislužbu pre odvoz domácich zásob + odvoz prachov do čistiarne, či práčovne a späť :rolleyes: . Nuž, kto nevlastní auto a prachy má, asi prejaví o túto službu záujem.

Žiadna taxislužba ani práčovne a čistiarne.
Manželka kúpi prach na pranie zrovna keď nie som poruke a samozrejme je to ten 9 kg. Potom mi nadáva, že to musí nosiť sama. - to bol príklad

V dobe internetu to vidím tak, že nakúpim cez internet a dovezú mi to domov. Myslel som hlavne potraviny a pod. ale nie len "suché" (muka cukor chlieb ale aj napríklad mrazené a pod.). Rozvoz 1-2 krát za týždeň. Nejakú maličkosť kúpim prípadne cestou z práce.

S tým žehlením je to tiež zaujímavý nápad.
:) Manželka si zvykla žehliť pri TV aspoň vraj nezaspí a niečo si pozrie.:)
Johanka
23.07.06,08:17
S tým žehlením je to tiež zaujímavý nápad.
:) Manželka si zvykla žehliť pri TV aspoň vraj nezaspí a niečo si pozrie.:)
mimotemy To som si tiež včera myslela , že pri žehlení nezaspím. Normálne - mikrospánok pri žehlení. Teraz mám popálené stehno v hornej časti vo výške kuchynského stola :D .
Jakubec
23.07.06,11:11
Mne to zehlenie tiez chyba. Ked som isiel autom cez Zahorsku Bystricu, pred jednym domom bola reklama, ze vraj peru a ZEHLIA. Zatial nevyskusane.
Evanka
23.07.06,12:12
Mne to zehlenie tiez chyba. Ked som isiel autom cez Zahorsku Bystricu, pred jednym domom bola reklama, ze vraj peru a ZEHLIA. Zatial nevyskusane.
Mne síce žehlenie nerobí problém, preto mám aj takmer stabilne v obývačke pri telke rozloženú žehliacu dosku http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif. Mám aspoň pocit, že nepozerám telku "iba tak", aj keď niekedy ani nevnímam, čo tam "beží".
Ale v Žiline je možné zaniesť prádlo iba na ožehlenie do práčovne. (Neviem, či sa nejedná iba o prádlo, ktoré je možné mangľovať). Cena bola pred rokom prijateľná. Omangľovanie prádla zo štyroch postelí cca 70,- SK.
Orim
03.08.06,16:03
Mne síce žehlenie nerobí problém, preto mám aj takmer stabilne v obývačke pri telke rozloženú žehliacu dosku http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif. Mám aspoň pocit, že nepozerám telku "iba tak", aj keď niekedy ani nevnímam, čo tam "beží".
Ale v Žiline je možné zaniesť prádlo iba na ožehlenie do práčovne. (Neviem, či sa nejedná iba o prádlo, ktoré je možné mangľovať). Cena bola pred rokom prijateľná. Omangľovanie prádla zo štyroch postelí cca 70,- SK.


Ak je zaistené, že dostaneš svoje prádlo späť
ria161
04.09.06,08:09
Je to mozne?
Presne takyto druh podnikania sa prave rozvija v mojej hlave. A ja ze som prva a jedina, koho to napadlo. Vidim, ze asi nie. Ale zaujima ma, ci to uz niekde existuje alebo nie. Myslim takato sluzba. Ja som z vychodneho Slovenska a pokial viem, taketo nieco tu este nie je.
AlaNR
04.09.06,08:45
mimotemy To som si tiež včera myslela , že pri žehlení nezaspím. Normálne - mikrospánok pri žehlení. Teraz mám popálené stehno v hornej časti vo výške kuchynského stola :D .

Bože môj Johanka, ešteže si si opálila len stehno, keby si mierila o pár cm vedľa, tak neviem-neviem!!!:D :D :D

Čistá škodoradosť, sorry! Ja mám takú žehličkovú tetovačku tiež! ;)
zuzanar
04.09.06,09:31
Bože môj Johanka, ešteže si si opálila len stehno, keby si mierila o pár cm vedľa, tak neviem-neviem!!!:D :D :D

Čistá škodoradosť, sorry! Ja mám takú žehličkovú tetovačku tiež! ;)

:D :D Ja som mala žehličkovú tetovačku na krku, nikto mi ale neveril, že je od žehličky :D :D :D . Keď som vykladala žehličku na skriňu, aby sa deti nepopálili tak nejak na mňa spadla, proste šikulka. :D :D
Jana Motyčková
04.09.06,15:53
V dobe internetu to vidím tak, že nakúpim cez internet a dovezú mi to domov. Myslel som hlavne potraviny a pod. ale nie len "suché" (muka cukor chlieb ale aj napríklad mrazené a pod.). Rozvoz 1-2 krát za týždeň. Nejakú maličkosť kúpim prípadne cestou z práce.

Nad tým dumám už dlho, že by som si s internetom objdednala sobotný nákup (hneď by som videla, čo v obchode majú a čo nie) a niekto by mi ho doviezol domov. Ae nikto takú službu neponúka. Ale ja som asi jedna z mála žien, čo nerada chodí po obchodoch.
Orim
08.09.06,08:25
Nad tým dumám už dlho, že by som si s internetom objdednala sobotný nákup (hneď by som videla, čo v obchode majú a čo nie) a niekto by mi ho doviezol domov. Ae nikto takú službu neponúka. Ale ja som asi jedna z mála žien, čo nerada chodí po obchodoch.


na stretku dáme na túto tému reč, alebo ak chceš ešte skôr, je to na tebe :)
ono tu je a funguje to
rosemary
08.09.06,10:45
Výborný nápad s tými nákupmi, určite by som ušetrila kopec prachov, lebo by mi priniesli iba čo potrebujem. Niekdy ma výjde v supermarkete liter oleja aj na dve tisícky, lebo nakúpim väčšinou aj nezmysly, ktoré sa nepotrebujú
Orim
08.09.06,11:25
Výborný nápad s tými nákupmi, určite by som ušetrila kopec prachov, lebo by mi priniesli iba čo potrebujem. Niekdy ma výjde v supermarkete liter oleja aj na dve tisícky, lebo nakúpim väčšinou aj nezmysly, ktoré sa nepotrebujú


asi pred mesiacom som išiel s manželkou kúpiť jednu minerálku a flašu vína. Šli sme z Piešťan do TN a mali sme ísť na návštevu, tak sme sa po ceste zastavili v Tescu v Novom meste/NV. Vyzeralo to tam, že je prázdne - málo áut bolo pred ním. Odhadoval som, že sa zdržíme maximálne 15 minút od vystúpenia z auta po nastúpenie do auta.
Čo myslíš ako to dopadlo mimálne sme tam stáli 45 minút a nákup za 1200.-Sk. Skoro ma drb..
katkaj
08.09.06,12:12
asi pred mesiacom som išiel s manželkou kúpiť jednu minerálku a flašu vína. Šli sme z Piešťan do TN a mali sme ísť na návštevu, tak sme sa po ceste zastavili v Tescu v Novom meste/NV. Vyzeralo to tam, že je prázdne - málo áut bolo pred ním. Odhadoval som, že sa zdržíme maximálne 15 minút od vystúpenia z auta po nastúpenie do auta.
Čo myslíš ako to dopadlo mimálne sme tam stáli 45 minút a nákup za 1200.-Sk. Skoro ma drb..

Ale určite ste nakúpili len veci ktoré ste v ten moment nutne potrebovali :D:D
Obávam sa že takéto nákupy sú bežné, takže asi naozaj treba posielať nakupovať niekoho nezainteresovaného so zoznamom. A už teraz premýšľať čo s ušetrenými korunkami :D
Orim
08.09.06,16:28
Keď nakupujeme nikdy to nie je nutne. Len časť nákupu.
To bolo len na ilustráciu ako to chodí pri nákupoch v ....marketoch, je to jedno ako sa volajú. Všade je akcia na niečo a tak sa to kupuje aj keď sa to nepotrebuje.
:)
Danila
08.09.06,17:15
Ale určite ste nakúpili len veci ktoré ste v ten moment nutne potrebovali :D:D
Obávam sa že takéto nákupy sú bežné, takže asi naozaj treba posielať nakupovať niekoho nezainteresovaného so zoznamom. A už teraz premýšľať čo s ušetrenými korunkami :DTiež som poslala nezainteresovaného/ synovca / s malým zoznamom do potravín. Vybaľoval nákup. Najskôr zo zoznamu. Potom vytiahol Pravdu, Malborky a Colu. Teta, to si mi v tom zhone zabudla napísať.......Takže taká služba určite poteší...
Ivana Š
08.09.06,20:11
Colu kúpil, a Mentos kúpiť zabudol???
duficek
08.09.06,21:30
Aké služby vám chýbajú a koľko by ste za ne boli ochotný dať.

Napríklad donáška nakúpeného tovaru domov. Nemyslým tým práčky, ľadničky a pod.

Myslel som nakúpený tovar - potraviny ako také. Napríklad chlieb, múka, mlieko, minerálky, pivo, ešte prachy na pranie a pod. Bežný nákup ako v Tesku, Coope, Kauflande a pod.

:) Čo by ste povedali, za taký nákup okolo 1200.- Sk a jeho privezenie tak za 150.- Sk
mne sa ta cena zda trosku draha. v "dnesnej" dobe internetu si takto casto objednavam veci - PC a prislusenstvo a sportovu vyzivu.
v tom PC obchode si len poslem presnu objednavku co chcem a idem si pre to do predajne, kde na nic necakam a iba prevezmem tovar, zaroven ho kontroluje ci nie je poskodeny (donaska domov by vysla do 100 Sk)

kedze som si raz kupil 3kg vrecko sportovej vyzivy v kamennom obchode a viem ze cestou domov s MHD to vrecko zmenilo hmotnost na niekolko ton, tak teraz objednavam 4 ks 3kg kybliky s donaskou do domu. donaska stoji 80 Sk, pri objednavke nad 2000 Sk je doprava domov zdarma.

ak by som takto nakupoval potraviny za 150 sk, asi by som radsej vyuzil vlastne auto, ked ratam 4-5 nakupov mesacne, to by bolo 600-750 Sk mesacne v lufte :(
vyuzil by som to asi iba ak by som nemal vlastne auto....
moj skromny nazor :)