Lucis
23.07.06,11:40
Chcela by som podnikať v oblasti účtovnictva.Potrebovala by som vediet či pre tento druch podnikania je nutny certifikát alebo postačuje ekonomické vzdelanie
Monika Kováčová
23.07.06,09:47
Vedenie účtovníctva je voľná živnosť, nepotrebuješ nič len čistý register trestov. Žiaľ.
ondrejvla
23.07.06,15:43
Vedenie účtovníctva je voľná živnosť, nepotrebuješ nič len čistý register trestov. Žiaľ.

No to sa čudujem, ja som si otvárala živnosť v januári 1997 a potrebovala som vysvedčenie o dosiahnutom ekonomickom vzdelaní aj doklad o praxi?!
No ale doba ide rýchlo vpred, možno stačí vzdelanie na túto činnosť mäsiar-údenár...
Johanka
23.07.06,16:15
Nakoľko je vedenie účtovníctva voľná živnosť, stačí na jej vykonávanie drzosť. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale poznám niekoľko účtovníkov - "odborníkov".
Kým sa to nezmení, bude uznanie nášho povolania aj naďalej na bode mrazu.

Robila som si certifikát a v úvode jednej učebnice bolo napísané, že certifikácia je veľmi potrebná, lebo povolanie účtovník je vo vyspelých spoločnostiach cenené rovnako ako povolanie právnika a lekára . Aspoň viem ako zistím, či sme už vyspelá spoločnosť .... Hádam dožijeme :D .
STRELEC
23.07.06,17:59
Nakoľko je vedenie účtovníctva voľná živnosť, stačí na jej vykonávanie drzosť. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale poznám niekoľko účtovníkov - "odborníkov".
Kým sa to nezmení, bude uznanie nášho povolania aj naďalej na bode mrazu.

Robila som si certifikát a v úvode jednej učebnice bolo napísané, že certifikácia je veľmi potrebná, lebo povolanie účtovník je vo vyspelých spoločnostiach cenené rovnako ako povolanie právnika a lekára . Aspoň viem ako zistím, či sme už vyspelá spoločnosť .... Hádam dožijeme :D ..... a aj preto Ti (nám) prajem dlhé dlhé dlhé roky života;)
Lucis
24.07.06,09:12
Ja mam ekonomicke vzdelanie a mame maly podnik a tam si vediem učtovníctvo a chcela by som sa tomu venovat takze preto som chcela vediet co k tomu treba aby som to mohla robit
Monika Kováčová
24.07.06,09:15
Tak hor sa do toho! Nepotrebuješ nič, len čistý register trestov, ako som už vyššie písala!
Peter122
14.02.11,18:43
preco zial.. ved uctovnici su sami za seba zodpovedny nie?
blavaciko
14.02.11,22:48
zial preto, pretoze takto moze byt uctovnikom naozaj kazdy, aj clovek ktory uctovnictvu nerozumie, robi zle rozhodnutia, uctovat sa nauci na porada.sk a potom kazi meno uctovnikom a vsetci ostatni povazuju uctovnikov za nutne zlo...
veronikasad
15.02.11,05:34
preco zial.. ved uctovnici su sami za seba zodpovedny nie?
Žial, za účtovníctvo a daňové priznanie vo vzťahu k DU je zodpovedná účtovná jednotka. Ak si dá spracovať účto takémuto "odborníkovi", príp. pokuty musí zaplatiť sama. A len ak má dobre spracovanú zmluvu, môže si náhradu škody uplatniť voči účtovníkovi.
Llívia
15.02.11,06:26
mimotemy
Nakoľko je vedenie účtovníctva voľná živnosť, stačí na jej vykonávanie drzosť. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale poznám niekoľko účtovníkov - "odborníkov".
Kým sa to nezmení, bude uznanie nášho povolania aj naďalej na bode mrazu.

Robila som si certifikát a v úvode jednej učebnice bolo napísané, že certifikácia je veľmi potrebná, lebo povolanie účtovník je vo vyspelých spoločnostiach cenené rovnako ako povolanie právnika a lekára . Aspoň viem ako zistím, či sme už vyspelá spoločnosť .... Hádam dožijeme :D .
A ešte ako je cenené. Veď kto ide prvý dolu v mafii? :rolleyes:
Llívia
15.02.11,06:30
zial preto, pretoze takto moze byt uctovnikom naozaj kazdy, aj clovek ktory uctovnictvu nerozumie, robi zle rozhodnutia, uctovat sa nauci na porada.sk a potom kazi meno uctovnikom a vsetci ostatni povazuju uctovnikov za nutne zlo...
To sú tí lepší z tých "zlých", lebo niektorí o tejto stránke ani netušia. Títo lepší aspoň nejaké svoje chyby vďaka Porade na/o/pravia.
Llívia
15.02.11,06:32
Žial, za účtovníctvo a daňové priznanie vo vzťahu k DU je zodpovedná účtovná jednotka. Ak si dá spracovať účto takémuto "odborníkovi", príp. pokuty musí zaplatiť sama. A len ak má dobre spracovanú zmluvu, môže si náhradu škody uplatniť voči účtovníkovi.
Náhrada sa dá uplatniť, ale nemyslím si, že by napr. kvôli 66 EUR pokute bola firma ochotná ísť sa súdiť s tiežúčtovníkom o náhradu (keby tiežúčtovník nechcel škodu zaplatiť dobrovoľne).
VieraPopluharova
15.02.11,06:52
Nuž ja som najskôr začala pracovať vo firme a prvé čo bolo sa ma pýtala na školu, alebo certifikácie a prax, neskôr som si v roku 1999 otvorila živnosť a taktiež prve bolo či mam certifikát.Teraz ked mam novych klientov kazdy jeden sa ma pyta na prax a chce vidieť certifikáty, bez toho ani nie su ochotný uzatvoriť zmluvu a v zmluve chcu mať, že za spôsobené škody mnou si budú uplatňovať škodu voči mne, preto vrele odporúčam poistku za vedenie účtovníctva a mať i škody spôsobené tzv. úmyselné - to sú škody, ktoré sa týkajú vecí, ktoré ako účtovníčka musím ovladať a i za stratu dokladov a samozrejme škody spôsobené neúmyselne.Je to síce drahšia poistka , ale jeden nikdy nevie. A ja osobne chodím každé dva roky a vždy si základné certifikáty obnovujem i keď sú vydané na dobu neurčitú. Certifikáty by mali byť od firiem , ktoré získali akreditáciu MŠ.A čo sa týka zmien v zákonoch treba chodiť vždy aspoň na základné semináre.
Možno bude so mnou niekto nesúhlasiť, že je to veľa peňazí, ale naozaj súhlasím , že účtovníctvo by malo byť postavené rovnako ako sú lekári, právnici, a podobne. Máme veľmi vysokú zodpovednosť, aspoň tí zodpovedný účtovníci a nie tí tzv. rýchlokurzový. Ja sa učím stále.