Nala BA
18.07.17,13:31
Dobrý deň poraďáci...stala sa mi nemilá vec. Bola mi poslaná poštovou poukážkou suma 200 eur. Peniaze ani šek nechodili, bola som sa teda informovať na pošte. Vraj nič neevidujú. Odosielatel teda bol zistovať na jeho pošte kde nastala chyba. A tu je vyvrcholenie : system im ukazal, že peniaze boli vyplatene niekomu, ale nie mne !!! Bola som teda reklamovať, chcela som vysvetlenie ved je to predsa na meno a adresu a preukazujete sa OP ! Oni nevedia...vraj mam čakať. Ok, ja počkam, ale kto mi zaplati škodu? Môzem si pytat nahradu škody? Je to 200 eur..boli potrebné na daný účel, odosielane 1.triedou...a teraz mam čakat 30 dni ci mi to vobec uznaju ! Stalo sa to už niekomu? Ďakujem za kazdu radu.
mareko
18.07.17,11:38
Ako sa to mohlo stat nechapem, resp. chapem velmi dobre. Posta je specialna institucia :( ... Zo zakona maju 30 dni na vybavenie reklamacie , peniaze dostanes naspat, no s dakou nahradou za vzniknutu skodu nerataj .... to by si sa musel sudit :(
Nala BA
18.07.17,11:41
Ja teda nechapem ako sa taketo niečo mohlo stať. Absolutne tomu nerozumiem. A najlepsje na tom celom je ze este na mna pozerali ako na mimozemstana ze preco som nahnevana...sila toto. Na poste odosielatela poskytli aj meno toho pracovnika co peniaze urcene mne vydal niekomu cudziemu. Aj tak som nic nezmohla lebo oni ani netusia komu to vydali
mareko
18.07.17,11:50
Peniaze dostanes naspat, to sa neboj. Bude to vsak dlhsie trvat. Teraz zastupuju kadejaki nahradnici, ti si myslia, ze si mozu peniaze nechat ... naivita nema hranic. Posta je jeden velky bordel ;(
Nala BA
18.07.17,11:54
Nuz, po tomto incidente si uz ani tym nie som ista, ze tie peniaze dostanem naspat lebo ako vidim, je to banda analfabetov co evidentne ani citat nevedia... A take ze ospravedlnenie? To nehrozi..ani ich to nenapadlo.
Mária27
18.07.17,12:08
Nebýva niekto s tebou, kto by to prevzal ako náhradný prijímateľ? http://www.posta.sk/potrebujem/prevziat-peniaze

9. Náhrada škody
9.1. Právo na náhradu škody sa uplatňuje podaním reklamácie.
9.2. Pri nedodaní alebo nevrátení poukázanej sumy prostredníctvom Poštového poukazu na adresu sa
poskytuje náhrada vo výške sumy uvedenej na platobnom doklade.
9.3. Náhrada škody sa neposkytuje za ušlý zisk a inú následnú škodu.
9.4. Za nedodržanie lehoty prepravy PP na adresu 1. triedy sa poskytuje paušalizovaná náhrada škody
vo výške rozdielu ceny Poštového poukazu na adresu 1. triedy a ceny Poštového poukazu na
adresu 2. triedy v príslušnej cenovej hladine podľa Tarify SP.
http://www.posta.sk/subory/36958/postove-podmienky-postovy-poukaz-na-adresu.pdf
mareko
18.07.17,12:29
Veru tak ako pises. Ved ty im pridavas pracu, chudakom. Mala by si byt spokojna, ze peniaze vyplatili :D :D :D. Neboj, tie peniaze dostanes naspat
vicktor
18.07.17,12:55
Nala: "oni ani netusia komu to vydali" - nehladali pred tebou, ale budu vediet najst, ved ked preberam dorucenku, tak si opisu cislo OP.
Peniaze som myslim dostal len preplatok za plyn ci elektrinu a tiez bol OP nutny.
Takze nabuduce peniaze posielat na ucet.
Nala BA
18.07.17,13:00
Oni mi povedali, ze ten ustrizok sa uz posielal niekam na centralu a musia vyziadat kopiu aby videli podpis, cislo OP toho dotycneho a podobne. Este k tomu to bolo do vlastnych ruk cize absolutne tomu nechapem. Na ucet za zial nedalo v tomto pripade.
Nala BA
18.07.17,13:02
Byva so mnou pes ale ten to rozhodne nevyberal. Splnomocnenca nemam a bolo to do vlastnych ruk..proste 16:05 to vydali a ja som dosla 17:48 a uz to nebolo....
bodliak
18.07.17,14:23
Okrem toho musia mať aj kamerový záznam. Ozvi sa, aby ho o týždeň nepremazali...
Nala BA
18.07.17,15:31
Zaujimave je aj to, ze na kazdej poste povedia nieco ine. Na poste kde spravili chybu boli maximalne neochotni, dobre ze nepovedali ze si za to mozem sama..na druhej poste povedali ze som si mala narokovat peniaze kedze mi poukazka nie ze nebola vyplatena ale ONI ju vyplatili ale niekomu inemu. Ciste Kocurkovo.
Mária27
18.07.17,16:58
Pošta si teraz vyžiadala poukážku zo strediska, kde je založená na to, aby videla, kto zásielku prevzal, aj kto ju doručoval. Ak nie je doručená suma oprávnenému prijímateľovi, potom ti pošta peniaze vyplatí a môže aj trestať toho, kto chybu spôsobil (a vymáhať si sumu od toho, kto ju neoprávnene prevzal). Pošta je celoslovenský podnik, všetko jej trvá dlhšie.
Anika61
18.07.17,19:19
No a mne sa stalo,že môj dôchodok vyplatila poštárka úplne inej osobe a tá ho podpísala pravdaže svojím menom keďže netušila čo sú to za peniaze.....pošta je jeden "veľký bordel"".....svoje peniaze som si nakoniec vypátrala sama :-[....išla som po stopách poštárky,ktorá mala stabilne okolo 2%°alkoholu v krvi :-(....takže áno všetko je možné
lujza.j
18.07.17,19:34
Chore posta urobi chybu a " ja " mam cakat na svoje peniaze ....myslim,ze nieco podobne som si vypocula u mna na poste ked pan bol silne vytoceny tak bol dost zvukovy....nahanal svoje peniaze.....
misoft
18.07.17,20:48
Hmmm.... dvojoktánová krv..... :D
korela
18.07.17,20:51
Pretože na každej pošte padne iný názor, prispôsobujem sa dobe, a pokiaľ je možnosť, snažím sa vždy informovať u prameňa, čiže na vyššom poste. Pomerne často využívam pre všetky možné situácie a získavanie informácií http://www.posta.sk/ a bezplatnú infolinku 0800 122 413.
Sú tam profesionálky, poradia, vysvetlia, objednávam kuriéra ak chcem odoslať z domu balík (nepátram po svojej línii po našom depe), objednávam cez Bystricu, nedávno som potrebovala za dieťa súrne vybrať list, nebolo na Slovensku, naša pošta, že sa nedá nijako, lebo do vlastných rúk, v Bystrici poradili ako na to. Presuny termínov, proste všetko a funguje to.
Možno by si urýchlila aj tvoj proces vybavovania, za pokus by to možno stálo. A keby aj nie, dostaneš zaručene iba správne informácie.
Pošta ako celok sa podľa mňa konečne ponukou a kvalitami služieb konečne posunula.
Imidž kazia miestne pošty. A dovolenkové obdobie je najkritickejšie z celého roka, zastúpenia, zmätky.
.
My sme prišli o 4 tis. SKK, dieťa išlo zaplatiť na Kolársku v BA telefón za dva mesiace, zaplatilo pri okienku, pracovníčka mu nedala ústrižok, malo cca 14 r., pred 20 rokmi, využila situáciu, nedalo sa ani vymáhať, ani vyšetriť. Človek sa učí niekedy aj na vlastných chybách.
misoft
18.07.17,21:03
Nuž, aj takéto lapsusy sa stávajú (s obyčajnou poštou, prípadne doporučenými zásielkami), ale pri peňažných zásielkach - je to trestuhodné a pošta by mala promptne situáciu riešiť.

Mne sa pred cca 10-timi rokmi stávalo, že som do schránky dostával poštu úplne cudzej osoby, problém bol v tom, že priezvisko sa v prvých 5-tich písmenách zhodovalo (ovšem, ja ho mám dlhšie), adresa absolútne nesedela (ulica hej, len číslo domu/popisné - z druhého konca ulice). Ten človek mal inak čulý korešpondenčný styk, takže za týždeň som mal v schránke i 15 listov, pohľadníc, poukážok. A ja - poctivec - som mu ich nosil a hádzal do schránky.
Ale keď to trvalo i ďalší mesiac, povedal som si - A DOSŤ!. Celý mesiac som tú poštu zhromažďoval, zistil som si meno poštárky a keď toho bola celá hŕba - šup na poštu a tam rovno za vedúcou zmeny a vysypal som jej ich na stôl s tým, že poštárka XY mi neustále doručuje cudziu poštu a že nabudúce ich VYHODÍM do odpadu! Vedúca však už vedela o probléme, lebo ten pán sa dva dni predtým bol sťažovať, že mu nie je pošta doručovaná (poštárka XY však tvrdila, že doručuje).

Výsledok? Poštárka XY z pošty poletela na hodinu.....
Anika61
18.07.17,21:30
Ešte by som doplnila :-) neznevžujem prácu doručovateľov je to práca nezaplatená,ale platené služby pošty to je úplne sci fi :-(....doporucený list s rozmerom 15× 25 napr.je pre nich zásielka väčších rozmerov a neprinesú mi ju miesto nej rovno žltý lístok,takže ja ako ID 3+3€ na taxík a plus cena za doporučený list.....tak to si môžem rovno expres kuriéra zaplatiť :'(....a nehovorím ani o večne dotrhaných a popucenych balíkoch....
korela
18.07.17,21:31
To isté sme prežívali my, že sa pošta prehadzovala rôzne po susedoch, a to neišlo o bytový dom s množstvom schránok, tak som bola na našej pošte, ktorá ma odporučila sa sťažovať na našej doručovacej pošte, tam mi vedúca povedala, že si mám podať žiadosť s kolkom 20 slov. korún, aby nám bola naša pošta doručovaná správne! Absolútny nezmysel.
Tak som si nechávala roky cudziu poštu ako bezvýznamné pohľadnice, katalógy, a pod. Kvôli tomu sa mi podarilo neskôr sa obhájiť pred udelenou pokutou, uznali mi to, že som list nemusela dostať do svojej schránky.
Čo máme novú poštárku, konečne nastal poriadok a je pokoj. Asi tri roky. Ale ak sa v lete zastupuje, tak sa história stále opakuje. Pritom na domoch sú stále tie sté čísla.
branislavp
18.07.17,22:33
Áno, aj to sa môže stať. Za to bude niesť zodpovednosť ten, kto tú sumu neoprávnene vyplatil inej osobe. Alebo sa môže stať aj to, že si to niekto dal sám sebe do vrecka. To sa musí vyšetriť. Pošta má svoj reklamačný poriadok, ktorý musí pri vybavovaní reklamácie rešpektovať. Takže musíš čakať, ale o peniaze neprídeš. Naviac škodu si uplatňuj ako radí Mária27.
Nala BA
19.07.17,03:59
Lenže poukázky poslané 1.triedou poštárka nenosi do schránky, teda to mi bolo povedané. Odosielatel ma informoval 14:19 že to odoslal, oni vydali peniaze 16:05 a ja keď som prišla cca 17:48 tak mi povedali, že to tam nie je (vraj to ešte asi neprišlo). Až na druhy den(včera) keď som išla zas a nebolo tak som kontaktovala odosielatela, on musel utekat na postu kde nastala chyba, a oni povedali ze ved je to už vydané. Skoro ma prekotilo... Čiže oni vydali peniaze, na celkom znamej BA poste, pri okienku !!! Posta odosielatela poskytla aj meno pracovnika co to vydal ! A oni ...ako hovorim...dobre ze na mna nepozeralo štýlom že sa vzrušujem no tak stalo sa
Nala BA
19.07.17,04:02
My sme žiadnu chybu nespravili, nemam sa na čom poučiť. Toto by snad nikoho nikdy nenapadlo totiz aj ked som volala na tu info linku posty tak mi povedali, ze toto este nepoculi !! Ano, reklamacia bude podana lenze vybavenie 30 dni a ja 4.augusta odchdzam dlhodobo do zahranicia. Ja nemam čas sa a nimi naťahovať, ved pre Boha oni spravili chybu a na vlastne peniaze mam ja čakať ešte min.30 dni ked už pred 3 dňami som ich mala mať...a ten pristup...no nonsens.
Nala BA
19.07.17,04:04
Ja viem kto vydal peniaze a zatial mi to teda moc nepomohlo.. Kazdopadne ak to nevyriesia promtne, mne je jedno ako, aj ked to zaplati ta pracovnicka co to vydala z vlastneho, tak podam veru trestne oznamenie a este aj do telky ich dam ze aky bordel !
arizona
19.07.17,05:06
Ja som nahodou s nasou Postou spokojna.A hlavne s postarom.Prinesie vsetko,aj to co nemusi.Ked nie som doma a necha listok, tak mu len zavolam na jeho mobil a prinesie na druhy den. Horsie skusenosti mam v poslednej dobe s kuriermi.Raz mi nechal balik u jednej pani,ktora byva sice na nasej ulici,ale v zivote som ju nevidela.Az nahodou,po patrani som zistlila,kde balik je,lebo moja susedka mi povedala, ze tam videla vcera stat kurierske auto,tak som si ho sla sama vypytat.Druhy krat mi zas kurier ponukal prevziat balik na dobierku pre nejaku pani,ktoru tiez nepoznam.Este bol nastvany, ze to nechcem zaplatit a prevziat...
Ing. Ľubomír Janoška
19.07.17,07:23
Do telky OK, ale 200 € je pod hranicou trestného činu, to je "iba" priestupok. Pokiaľ sa nenájde niekto ďalší, koho poštárka obrala o viac ako 66 €
?
Nala BA
19.07.17,07:29
Ja viem, že by to bol 'len' priestupok ale už len za ten prístup aký bol by som im spravila 'bu-bu-bu'. Ono to totiž nebola žiadna chyba doručovatelky, nebola to ziadna omylom hodena pohladnica do mojej schranky..bolo to 200 eur určenych do vlastnych ruk, šekom poslane na konkretne údaje adresata a vydane cudzej osobe priamo za prepázkou na pošte 2 hodiny po odoslani odosielatelom. Nepochopitelne.
Žabinka
19.07.17,07:47
ale pochopiteľné.. slovenská pošta je jeden veľký bordel..:confused:
korela
19.07.17,08:09
Tu neišlo iba o pohľadnice, to je najmenej (mne poslúžili ako dôkaz toho bordelu), iné dôležité veci sa prehadzujú, preto niektoré veci si nechávam posielať na inú adresu, kde mám istotu. P.O. BOX si kvôli lajdáckosti doručovateľov nebudem platiť. Susedia si naozaj nemusia čítať výpisy z bánk, poisťovne, vedľajšie pracovné aktivity a pod.
lujza.j
19.07.17,09:54
Iba si tipnem posta 213-214?
Mária27
19.07.17,10:08
Ty si poštárka? Pošta je asi jediný podnik, ktorý môže povedať: Náš zákazník je každý človek. Ľudia majú rôzne povahy a poštári to všetko stretajú - tiež sa občas vytočia.
lujza.j
19.07.17,10:53
to ma aký súvis či som poštarka ....ne nie som..
..ano mám v zuboch "moju" poštu... ano ludia majú rozne povahy...to nič nemení na tom...že tam je bordel....a ked niečo tak...brigadnik....to ako keby...že nevadí to sa móže...to je iný druh...pošta to čo robí nerobí zadara....kešuje to zákazník...
Žabinka
19.07.17,11:06
ja mám zlé skúsenosti s touto firmou.. a preto, ak je to možné, tak sa snažím jej služby nevyužívať.. doniesli nám poškodený tovar, preliačený blatník, evidentne pri prekládkach niekto stúpil na krabicu.. samozrejme, reklamáciu neuznali, 200€ v ... teraz nám posielajú výzvy, aby sme si to prišli vyzdvihnúť, že im to zavadzia.. a čo ja s tým, poškodeným, môžu to prekračovať aj 10 rokov..
Mária27
19.07.17,11:25
Lujza, nechápala som len "u mna na pošte"
korela
19.07.17,11:39
Žabinka, úsmevné. V Prahe na jeseň Česká pošta nosila zimné pneu týždeň - 10 dní ???, raz nemali vhodné auto, potom neviem čo, až ich nakoniec doručili o 22 hod. ??? Tiež Kocúrkovo.
Rovnaké, iba sa moloch rozdelil.
Nala BA
19.07.17,12:01
Nie, nie, posta v Petržalke. Avšak nabralo to nečakane rýchly spád - neviem či za moju chladnú hlavu s ktorou som to aj napriek neskutočným nervom riešila alebo skôr zo strachu z ich strany, že sa pôjde na vyššie miesta a bude prúser - ale dnes mi dotknutá pošta volala, že si môzem prisť vyzdvihnuť sumu 200€. Bola som zrovna na ceste na poštu BA I SNP.. Prosim pekne, poukážky boli zamenené !!! Ako k tomu mohlo dojsť.. to ani pán Boh asi nevysvetlí..
lujza.j
19.07.17,12:19
myslené moja pošta-tam kde podla bydliska patrím:)
Žabinka
19.07.17,12:20
len sa nerob.. nemusíš sa preto hanbiť, že máš poštu..:---:---
lujza.j
19.07.17,12:29
:D:Džabka....pošta v mojom gete už od apríla viac nefunguje ako funguje.....až teraz ofic.oznam 3dni iba do 13h...2dni od 13-18.30h....chlap kým sa dostal na poštu pre zasielky prešiel týden...a postojíš si pol hoďku...
betka631
19.07.17,12:34
no neviem či ma niekto ako to tak čítam aj kladnú skúsenosť s touto inštitúciou.... ja osobne... všetka pošta končila u mojej švagrinej v schránke na opačnom konci mesta... a viete prečo? pretože dámy na pošte si povedali, že osoba s takým menom ( teda ja) nemôže na takej ulici bývať... keďže oni majú v hlave s takým menom osobu na inej ulici a ajha... šeky, inkaso, listy končili na inej adrese, jednoducho perom prepísali na mojej pošte ulicu... že im nesedelo krstné meno nevadí, hlavne, že priezvisko sedelo a ulica sa prispôsobila.... a to bývam na jednom mieste už 29 rokov a sme malé mesto, takmer všetci sa poznáme.... keď som videla tie obálky, že perom preškrtnutá adresa a prepísaná poštárkou, tak ma skoro vystrelo....
misoft
19.07.17,12:59
Inžinier: v jednom máš pravdu - škoda vyššie ako 266€ - lenže pošta v tomto prípade pracuje ako banka! Prijíma peniaze a odovzdáva peniaze. Peniaze boli vložené na pobočke pošty, pošta ich prijme a ZAEVIDUJE na SVOJ medziúčet (pretože peniaze už neputujú, ale len čísla/záznamy o ich množstve/sume), následne ich z toho medziúčtu vyplácajú OPRÁVNENEJ osobe na základe dokladu TOTO6NOSTI!. Ani v banke keď vložíš na účet niekomu, nevydajú peniaze hocikomu. Tieto chyby už nerieši obyčajný trestný zákon - toto už by mala (ak sa to vyskytuje častejšie) riešiť inštitúcia, ktorá dohliada na chod bankového a peňažného sektoru - NBS. Tu nejde o škody, ale transfér peňazí.
kopretinka
19.07.17,13:19
a ten,komu tie peniaze vydali,ako vedel,že má ísť na poštu pre peniaze?? na základe čoho mu to vydali?
Nala BA
19.07.17,13:45
'Vraj' prišiel na poštu nejaký pán s tým, že tiež čaká 200 eur. Ako ale môže človek zameniť meno ženy (a teda mám skutočne meno nezamenitelne s mužom) s menom muža..to skutočne neviem. Odpovede som sa nedočkala ani na pošte keďze nevedeli ako to vysvetliť, obhájiť.
kopretinka
19.07.17,13:47
neverím,vyplatil to niekto sám sebe alebo nejakému príbuznému/známemu......
Nala BA
19.07.17,13:49
Tiež mi viacero vecí nesedi na celom príbehu..avšak viem len to čo mi oni tvrdia, čo sa skutočne stalo sa evidentne nedozviem. Je to jednoducho nepochopitelne a povedala by som nerealne - až by teda skutočne niekto nevedel čitať..
korela
19.07.17,14:35
Mohlo ísť o to isté meno. Hľadali za prepážkou lístok podľa mena, nie čísla.
Ja som si raz až po odchode kuriéra všimla, že mám balík s takmer totožným priezviskom, to nemalo dĺžeň, meno úplne iné, adresátka bývala o 1 km ďalej.
korela
19.07.17,14:36
Nala BA (Dnes 16:49) Tiež mi viacero vecí nesedi na celom príbehu..avšak viem len to čo mi oni tvrdia, čo sa skutočne stalo sa evidentne nedozviem. Je to jednoducho nepochopitelne a povedala by som nerealne - až by teda skutočne niekto nevedel čitať..
.............................
Mohlo ísť o to isté meno. Hľadali za prepážkou lístok podľa mena, nie čísla.
Ja som si raz až po odchode kuriéra všimla, že mám balík s takmer totožným priezviskom, to nemalo dĺžeň, meno úplne iné, adresátka bývala o 1 km ďalej.
Nala BA
19.07.17,14:43
Ani tadeto cesta nevedie. Meno udajného pana maju vraj inicialky D.V. Ja nie len ze inicialky mam uplne ine ane dane pismena ani len v mene a priezvisku nemam
korela
19.07.17,14:47
Tak sa hádam raz k tej záhade dostaneš. Buď rada, že ich už máš vo svojich rukách. A pokoj. Prebehlo to nad očakávanie veľmi rýchlo.
Nala BA
19.07.17,14:53
Asi sa k nej nikdy nedopracujem - ale áno, dôležité je, že to pre mňa dobre dopadlo. Akurát sa mi asi spravili prvé šediny. Každopádne, ďakujem každému za rady a podporu.
Mária27
19.07.17,15:52
Za ten plat tam nikto nechce robiť, tak zatvárajú pošty či obmedzujú počas dovolenky. Robiť s ľuďmi a peniazmi by sa malo lepšie oceniť. Manažéri si ale doprajú ...
Ing. Ľubomír Janoška
19.07.17,16:37
Živia J&T Poštovú banku, živia prenajímateľov, na ľudí nezostáva
lujza.j
19.07.17,16:52
Maria ja viem,ze im to nik nechce robit.....nasa posta je rovnako velka ako pred 26rokmi..a zien tam robi rovnake mnozstvo...ale ludi tu byva xy krat viac....Ba zachvilu praskne
kobolcs
19.07.17,23:36
to si este nevybavoval v nasej Socialnej poistovni: zmena cisla uctu na vyplatu trva 4 mesiace, vratenie peniaze z exe.depozitu trva 2 mesiace,pozvanku na kontrolu posielaju 2 tyzdne po termine kontroly.
branislavp
20.07.17,01:53
arizona, to sú nepochopiteľné móresy tzv kuriérov. Predstavujú si /svoju činnosť po svojom"/, ktorú fakticky zobrali pošte. Takže by mali poskytovať kvalitnejšie služby ako pošta, a hlavne rýchlejšie doručovanie zásielok.