Dašena O.
19.07.17,05:21
Treba faktúru za clo, prepravu tovaru z USA,a prenájom kontajnera od rakúskej firmy platcu DPH dodaniť? máme DIČ SK
profesional
19.07.17,19:14
Clo nepodlieha DPH. Medzinárodná doprava, v tomto prïpade, bude zrejme oslobodená od DPH.
Na prenájom kontajnera musí byť faktúra a z tej musí byť režim DPH zjavnÿ.
Žabinka
19.07.17,19:57
preprava vstupuje do OC, DPH vyrubí colnica..
z cla sa neplatí DPH..
a prenájom ti už napisal profesional..
nemáš colný výmer? platíš to, čo vyrubia, je to rozpísané, zvlášť clo, zvlášť DPH..
Dašena O.
20.07.17,03:00
z faktúry nie je zjavná DPH, lebo faktúra od rak.firmy je celá oslobodená od DPH a je tam všetko, zato mi to nie je jasné, či to mám zvlášť dodaniť
Žabinka
20.07.17,06:10
Dašena O. (Dnes 06:00) z faktúry nie je zjavná DPH, lebo faktúra od rak.firmy je celá oslobodená od DPH a je tam všetko, zato mi to nie je jasné, či to mám zvlášť dodaniť
v otázke popísané: clo, preprava tovaru z USA,a prenájom kontajnera - je všetko na jednej faktúre?
a aký paragraf pre oslobodenie je udaný?
rakúska firma preclievala tovar? alebo kto platil clo..
ak je oslobodenie podľa §48 ods.8 Zákona o DPH, tak faktúra vstupuje do OC, treba ju doložiť s tovarom na preclenie.. a potom platí čo som písala vyššie..
ak všetky colné záležitosti riešila rakúska firma vo svojom mene, tak faktúru treba samozdaniť,, ako klasický prenos DP z IČŠ.. a je rakúska firma platiteľ DPH vo svojom štáte?
možno sa ťa týka toto http://www.enoviny.sk/print.phtml?cid=52019 ale ťažko niečo poradiť, keď zadanie je nejasné..