flimcooo
19.07.17,06:13
Som poisteny voci skodam zamestnavatela,skodu som sposobil vlastnou nezodpovednostou a samozrejme mi to v poistovni neuznali.

Stratil som nemecke doklady od noveho auta,auto sa neda prihlasit a potrebujem to nejako obist lebo toto mi nechcu uznat..ako na nich?zamestnavatel zaplatil 600e firme ktora dokaze vybavit papiere spat.dakujem za kazdu info
jslancik
19.07.17,04:52
Prijat zodpovednosť a niesť následky. Teraz už nemôžeš meniť svoju výpoveď na poisťovni... Keby si od začiatku tvrdil, že ti niekto cestou ukradol batoh aj s tvojimi dokladmi, doložil to potvrdeniami o vybavovaní dokladov, tak MOŽNO by bola situácia iná.
flimcooo
19.07.17,05:16
Este to neni nahlasene,len moja poistovacka o tom vie a datumovo to urobime napr.ze sa to stalo len vcera
Martuk
19.07.17,18:45
chlapče zlatý, ty sa riadne snažíš o poistný podvod (podľa tvojho komentu z dnešného dňa - kopírujem: flimcooo (Dnes 08:16) Este to neni nahlasene,len moja poistovacka o tom vie a datumovo to urobime napr.ze sa to stalo len vcera). Pokiaľ na to poisťovňa príde, a ver, že má kvantum možností si overiť detaily a ty o tom ani nebudeš vedieť, tak sa z následkov posereš. Ak ťa zažaluje a súd ťa uzná za vinného (a ver, že v takom prípade nemáš šancu vyhrať, nakoľko poisťovňa sa na teba veľmi dobre pripraví), tak si pár rokov posedíš.

Ohľadom tvojej poisťováčky: Ak ona o tom vie a pôjde v tom s tebou, tak sa z následkov riadne posere a posedí si. Pokiaľ by aj nešla sedieť, v danej poisťovni okamžite skončí, s tým, že daná poisťovňa môže dať vedieť ostatným poisťovňiam a samrozrejme aj NBS, aby túto osobu nik nezobral, nakoľko bude mať na krku spoluprácu na poistnom podvode.

Čiže, ako písal jslancik, prijmi zodpovednosť, buď chlap a znášaj následky. Keď nie, riskuj, ale rátaj s najhorším, ale potom tu nevypisuj som v sračkách, ako z toho von.
buchač
19.07.17,20:00
jslancik
Keby si od začiatku tvrdil, že ti niekto cestou ukradol batoh aj s tvojimi dokladmi

flimcooo (Dnes 08:16) Este to neni nahlasene,len moja poistovacka o tom vie a datumovo to urobime napr.ze sa to stalo len vcera
Poisťováčka vie, poisťováčke sa čudujem, poisťováčka si koleduje o malér...
To musí byť ale poriadne dobrá známa, keď sa tak realizuje.
Poisťováčka by ale mala vedieť, že ku dokumentácii ohľadom krádeže je potrebná aj relácia od polície...
Najlepšie info, ktoré požaduješ, by bolo niečo v zmysle dohody so zamestnávateľom o úhrade danej čiastky na splátky.
flimcooo
20.07.17,06:30
Ja nesnazim o ziadny poistny podvod:)to by ma nikdy nenapadlo.ja sa len pytam co najlepsie s tym robit,som poisteny tak nieco by mohla zaplatit poistovna
misoft
20.07.17,10:36
Prečítaj si ty radšej poistné podmienky, podmienky plnenia... všetky poisťovne totiž vylúčia z poistenia zodpovednosti za škodu úmyselné spôsobenie, alebo úmyselnou nezodpovednosťou (čo môže byť aj tvoj prípad).... každá poisťovňa to má vo svojich VPP.
A pokiaľ toto poistováčka chce zakamuflovať.... tak bacha, aby ste obaja (ty i poistovaňčka) nenarazili na zákon a neschytali nejaký flajster....
Martuk
20.07.17,16:12
misoft škoda, že si toto nedal ako koment, jednoznačne by som ti dal užitočné, lebo máš svatú pravdu a to isté, čo si napísal ty, som napísal aj ja
Martuk
20.07.17,16:14
citujem: Poisťováčka vie, poisťováčke sa čudujem, poisťováčka si koleduje o malér... svatá pravda a máš úplnú pravdu, dávam ti užitočné už len kvôli tejto jednej vete.
Martuk
22.07.17,13:33
k tomuto ešte dodám:

píšeš: Som poisteny voci skodam zamestnavatela,skodu som sposobil vlastnou nezodpovednostou a samozrejme mi to v poistovni neuznali. Dôležité je VLASTNOU VINOU, čiže poisťovňa ti právom zamietla plenie. Totiž stačí, aby si si prečítal poistné podmienky, ako spomínal misoft a hlavne časť výluky plnenia. Ďalej, ešte je otázka čo si do nahlásenia poistnej udalosti (ak bola nahlásená, uplynuli tri dni od založenia témy) napísal. Ak si napísal, že bola tvoja vina, že ukradli papiere (je jedno ako si to zoštylizoval), tak si v keli a nemáš šancu z poisťovne dostať prachy. Tretia vec je, čo všetko si poisťovňa poza teba zisťovala podľa dostupných info, prípadne podľa vlastných postupov alebo podozrenia a na to má právo, o tom ty ani nemusíš vedieť a poisťovňa ani nie je povinná ťa informovať, čo zisťuje, u koho, prečo, načo, začo a podobne.
kopretinka
22.07.17,17:01
Martuk....na čo je teda to poistenie,keď škodu nemôžem spôsobiť VLASTNOU VINOU? Je to MOJE poistenie,JA spravím škodu zamestnávateľovi,ale nemôže byť spôsobená MOJOU vinou?
Martuk
22.07.17,19:14
kopretinka, podľa toho, čo napísal zadávateľ, to vypadá, ako keby ku škode došlo úmyselne. Na druhej strane nepoznám ani ja ani nikto z tu prispievajúcich a odpovedajúcich všetky okolnosti, čiže len Boh, flimcooo a možno jeho poisťováčka vie, ako to bolo naozaj a o čo ide.

Kopretinka, je rozdiel a obrovský, pokiaľ úmyselne spôsobíš zamestnávateľovi škodu (poisťovňa nezaplatí ani cent) a keď k tomu dôjde neúmyselne (napríklad v robote zavadíš o monitor, ten padne a rozbije sa)

Zadávateľ píše vlastnou nezodpovednosťou, čiže došlo k hrubej nedbanlivosti alebo ako to mám nazvať, ku škode vo výške 600 €, čo už nie je malá suma. Po ďalšie podľa popisu zadávateľa to vypadá, že hrubo porušil poistné podmienky, takže nech sa pripraví na to, že to bude musieť zamestnávateľovi nahradiť v plnej výške. Ďalej je otázka či zadávateľ toto všetko nahlásil polícii v danom štáte (neupresnil totiž, či to bolo na území SR alebo nejakého iného štátu), čo polícii nahlásil a ako to polícia uzavrela, resp. uzavrie.
buchač
22.07.17,19:17
Martuk (Dnes 22:14)
Kopretinka, je rozdiel a obrovský,
===================
100 bodov...
kopretinka
23.07.17,08:36
jaj,ano,on píše vlastnou NEZODPOVEDNOSŤOU,zle som čítala
Kvaka
23.07.17,08:53
Dá sa niečo stratiť úmyselne? Nerozumiem, lebo jedno je úmysel, iné je strata. Úmyselne stratiť mi akosi nepasuje.
Martuk
23.07.17,10:12
ťažko povedať, ako toto celé bolo, resp. je
Martuk
23.07.17,11:07
včul som si toto celé kukal ešte raz a flimcooo, máš tu riadnu nezrovnalosť:

pri zadaní témy dňa 19.7.2017 o 7:13 píšeš, že: bla bla bla a samozrejme mi to v poisťovni neuznali a v ten istý deň v komente o 8:16 píšeš ešte to nie je nahlásené. Tak potom čo je pravda? Ako vieš, že ti to v poisťovni neuznali, keď si to ešte ani nenahlásil???