AnnaElla
20.07.17,19:22
Dobrý deň. Po prebehnutí dedičského konania po zosnulom poslala notárka súdu doklady o dedičskom konaní, súd by ich mal podľa info, ktoré mám, oraziť a odoslať naspäť notárke a tá by ich mala poslať na kataster, kde sa zmenia podľa dedičského majitelia. Viete mi niekto, prosím, napísať, koľko približné trvá prepis na katastri, (keď už ich tak notárka zaslala)? Potrebujeme to kvôli hypotéke, pokiaľ sa nezmenia majitelia na katastri, nemôžu nám podpísať kúpno-predajné zmluvy (môžu, ale banka by ich neschválila, keďže stále nie su majitelia). Ďakujeme.
misoft
20.07.17,17:26
draik
20.07.17,19:18
Majiteľom sa stávajú právoplatnosťou rozhodnutia vydaného v dedičskom konaní. Zmena v katastri má len evidenčný charakter, Čiže medzitým možno pripravovať prevod.
AnnaElla
20.07.17,20:36
Ďakujem za reakciu. Lenže banka nám povedala, že nemôže schváliť kúpno-predajné zmluvy, keďže nie sú uvedení (3 dediči) ako vlastníci v katastri, tak nám to nemôžu ešte predať. Až keď sa zapíšu v katastri, tak až potom. A tak musíme čakať, nevieme, akú dlhú dobu, keďže to má stále súd. Radi by sme ich vyplatili už teraz, zmluvy už máme, avšak aj keby nám ich tí traja podpísali, banka nám hypotéku ešte neschváli, kvôli tomu katastru.
bianka117
21.07.17,05:33
do 2 mesiacov
branislavp
21.07.17,11:38
Ak je už osvedčenie právoplatné, tak choď na kataster a popros o urýchlenie zápisu na LV, ak nie sú v tom žiadne prekážky. Ak natrafíš na poriadneho človeka, aj pochodíš. Držím palce.
ivka70
21.07.17,12:04
Banke staci aj zmluva o buducej kupnej zmluve na uvolnenie penazi .... teda zvycajne :)
Oliwa
21.07.17,15:20
Škoda, že ste si právoplatnosť na osvedčení /za predpokladu, že žiaden z dedičov sa neodvoláva a nemusí plynúť 15 dňová lehota/ nedali vyznačiť sami - stačilo s ním ísť od notárky rovno na súd a odtiaľ na kataster. Aspoň u nás to robili na počkanie. Potom už zostávajú len katastrálne /alebo katastrofálne/ lehoty... Alebo si priplatiť za zrýchlený vklad.
Oliwa
21.07.17,15:24
Veď totok... natrafiť na empatického štátneho zamestnanca...
jelalim
21.07.17,16:00
Bolo to uz podane na kataster? Je na LV uz plomba? Ako ano, teraz zalezi ako to kataster zapisal, ak je na LV z katasterportalu pred cislom znak "Z" (co by v pripade dedicskeho malo byt), kataster ma lehotu 2 mesiace.

Na katasterportal.sk je v casti " Zobrazovanie prijatých návrhov" mozne dosledovat, kedy sa to na kataster dostalo, pripadne ci uz prislo k nejakej zmene.

Pre banku samozrejme nie je tento stav dostatocny, nebudu podpisovat zalozne zmluvy, kym sa to plnohodnotne neprepise.
AnnaElla
31.07.17,19:45
Ďakujeme za reakciu, Na LV je už plomba vyznačená na základe Z....avšak na katastri nám dnes povedali, že majú toho neskutočne veľa a že to bude trvať minimálne rok...môžeme sa niečím ohraniť voči ich reakcii?
vicktor
01.08.17,06:15
ROK???
Zakon stanovuje lehoty - normalnu a zrychlenu. Pozri a stazuj sa.
Pred 5 rokmi som cosi vybavoval, mari sa mi ze lehota bola jeden mesiac a spravili to 2 dni pred terminom.
Hajzli, prisiel som tam v piatok o 12 hod, pracovny cas do 14 hod a uz mali listockovy poradovnik vypnuty, ze maju strasne vela roboty - pred 20(?) prepazkami z toho 3/4 zatvorenych cakalo asi 10 ludi...