shmoulinka
21.07.17,08:28
ahojte, ked je raz uzavreta zml. o vykone funkcie konatela na nepravidelnu odmenu, bola o tom spisana Zapisnica o valnom zhromazdeni sro a ta zapisnica bola i sucastou dokumentov pri zakladani spolocnosti (takze ju ma k dispozicii sud) a chce sa tato zml. zmenit na bezodplatnu cinnost konatela, treba to zase posielat na sud? Kontroloval by to niekto? lebo v uctovnictve nebude ziadna odmena uctovana...
Pepete
30.07.17,09:36
Akekolvek zmeny, ktore nastanu v zakladatelskej listine je idealne zaslat na ORSR. Druha otazka je, ci v danej spolocnosti si sam konatel. V priade, ak ste viacero, tak to moze hrat v neprospech spolocnosti, nakolko by si mohol spolocnost stihat za nevyplatenie dohodnutych odmien, pokial by ti na nu vznikal narok. Alebo sa informuj priamo a zdarma na Podnikateľské poradenstvo (http://www.sk.start-solutions.eu/), co je organizacia, ktora robi suuport firmam. Ale podla vsetkeho to bude tak, ako som ti to napisal.
shmoulinka
30.07.17,10:32
dik, konatel je len jeden, idem na matersku (zaroven som na TPP v inej firme) a vlastne mi netreba platit ziadne odvody vo vlastnej sro..len som to predtym nedomyslela